Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć suba do mixera? problem !!!

ata.music 14 Gru 2006 18:23 1256 7
  • #1 14 Gru 2006 18:23
    ata.music
    Poziom 12  

Witam mam następujący problem.

Mam mixer behringera który współpracuje z DAPem. Problem polega na tym że sygnał idzie z mixerka do wzmaka a ze wzmaka do satelitek. Został dokupiony subbas aktywny i powstał problem jak wyprowadzić sygnał z mixera do subbasu? mógłbym kolumny podłączyć szeregowo i zmostkować wzmaka dzięki temu jeden kanał z mixera poszedłby na suba ale wtedy stracę stereo w satelitkach a tego nie chcę. Wyprowadzenie z wyjścia słuchawkowego też chyba nie wiele daje ze względu na różne poziomy sygnału. Pomocy bo nie wiem co robić. Z góry dzięki za pomoc.

0 7
  • #2 14 Gru 2006 18:43
    hirogen
    Poziom 33  

jak sub aktywny to wez dla niego ten sam sygnal co dla koncowki z jednego z kanalow

0
  • #3 14 Gru 2006 19:28
    Kuba_jb
    Poziom 15  

Code:
    jak sub aktywny to wez dla niego ten sam sygnal co dla koncowki z jednego z kanalow

Mozesz tak zrobic, ale uzyj splitera.

Podaj model tego mixera. Powinien miec on jakies jeszcze wyjscie.

0
  • #4 14 Gru 2006 19:51
    ata.music
    Poziom 12  

to jest mixer behringer ub 1204 fx pro. co do wypowiedzi wyżej to głupio mi ale nie bardzo rozumiem..... no i co to jest ten spliter moze jakiegoś linka?

0
  • #5 14 Gru 2006 19:59
    Kuba_jb
    Poziom 15  

Wiec tak: mozesz uzyc wyjscia AUX, lub uzyc splitera - uzadzenia, ktore rozdziela sygnal, np. mozesz rozdzielic sygnal z jednego kanalu, na wzmacniacz, ktory zasila kolumny i na ten SUB.

0
  • #6 14 Gru 2006 20:18
    ata.music
    Poziom 12  

dzięki. a czy mógłbyś podać jakiegoś linka gdzie mozna nabyć tego splitera? szukam ale nie moge znaleźć. może dlatego że nigdy tego nie uzywałem i nawet nie wiem jak wygląda. będę dźwięczny.

0
  • #7 14 Gru 2006 20:29
    Kuba_jb
    Poziom 15  

Co do nabycia, to troche ciezko... Niedawno zrobilem takie cos dla znajomego, gra na weswlach, itp. i potrzebowal rozdzielic sygnal z mixera na kilka wzmacniaczy. I to urzadzenie swietnie dzialalo, nie bylo zadnych szumow, itp. a koszt, to ok 40zl! Jesli chcesz, to moge Ci podeslac schemat. Tylko podaj e-mail.

0
  • #8 15 Gru 2006 17:48
    hirogen
    Poziom 33  

a nie mozna by normalnie puscic linka wiekszosc wzmacniaczy mocy ma we-wy liniowe takie cos zeby polaczyc kilka koncowek w linka po co utrudniac sobie zycie tak samo z wyjsciem aux jak bedziesz regulowal sumą to nie bedzie dzialac na suba

0