Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak działa satfinder? Co dokładnie mierzy?

14 Gru 2006 21:53 5481 3
  • Poziom 17  
    chciałym wiedzieć jak działa satfinder, co dokładnie miezy, planuje zrobić jakiś układ który bedzie wyświetlał mi informacje o sile sygnału na palmtopie (posiadam jakis stary z złączem szeregowym) lu na jakimś innym użądzeniu z wyświetlaczem,
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 26  
    Sat finder jest szerokopasmowym czułym woltomierzem wcz. Pracuje od 950-2400MHz. Zasilany jest bezpośrednio z tunera SAT napięciem 13-19V wykorzystywanym do zasilania konwertera.
    Takie urządzenie zbudowałem kiedyś jak jeszcze nie było tego w sprzedaży. Wykorzystałem wtedy tranzystory i diody mikrofalowe produkcji radzieckiej, jedyne jakie były u nas dostępne.
    Urządzenie działa do dziś.

Przykładowy schemat takiego miernika:
    Oraz wygląd:

Do zbudowania takiego urządzenia możesz wykorzystać gotowy fabryczny miernik (koszt około 30zł) i napięcie sterujące wskaźnik podać przez odpowiedni przetwornik do palmtopa.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 17  
    wielkie dzięki za odpowiedz! musze jeszce popracować nad schematem. myślałem także o wykożystaniu oscyloskopu z noki 3310 (mados) ale z tego co widze nie edzie dużo kombinacji! pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam Kolegów i mam bardzo wielką prosbe.
    Jesli ktos dysponuje dobrym schematem takiego prostego przelotowego sat findera to byłbym wdziczny za zamieszczenie tu lub przesłani mi meilem jak załacznik.
    Bedę bardzo zobowiązany za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Najlepiej gdyby był ze wskaźnikiem wychyłowym.