Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NVJ35 kto pomoże zlokalizować punkty pomiarowe

mirekk 28 Aug 2003 11:35 1533 6
    mirekk
    Level 12  
    Mam taki i opis regulacji ale nie wiem gdzie są punkty wg opisu TP1 i TP2
    te które mi pasują to TP 507 TP508(TP7 i TP 8). I jeszcze pytanie nie mam kasety serwisowej i nie wiem czy jest sens kupować może dałoby się ustawić tor przesuwu na dobrze nagranym oryginale - to pytanie do magików od tej mechaniki. Czytałem posty na temat tego vcr ale tych wiadomości tam nie ma, chociaż jest wyjatkowo dużo innych.
    Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
    Mirekk
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    TP2001 - H.SW - p.40 procesora SYSCON & SERVO
    TP2002 - CTL - p.29 jw.
    Przy odrobinie wprawy można użyć taśmy poprawnie nagranej.
    mirekk
    Level 12  
    punkt TP2 jest już jasny - head sw,nim mam zsynchronizować sygnał video - TP1 wg opisu powinien to być sygnał video ze wzmacniavcza w.cz. a TP 2001 na schemacie to na ctrl. Chcę przeprowadzić regulację prowadnic i korzystam z opisu identycznego jak Serwis Elektroniki punkt: dynamiczna regulacja prowadnic P2 P3. na wymienionych punktach mam prostokąt 25 hz. Tak jakby na obydwu był sygnał HSW. Co robie źle?
    Mirekk
    oldboy
    Mogłeś od razu napisać o co chodzi. Do regulacji prowadzenia taśmy na dysku wizyjnym jest potrzebny sygnał H.SW oraz sygnał RF CHROMA (ENVELOPE). Ten pierwszy TP2001 jest, jak pisałem, na p.40 procesora natomiast drugi TP3001 na p.7 złącza P3001 (to Head Amp). Oba znajdują się obok siebie z prawej strony w środkowej części płyty głównej.
    mirekk
    Level 12  
    Ok to te punkty chociaż dalej problem przebieg ze zwykłej kasety jest strasznie odkształcony, chyba muszę kupić kasetę serwisową albo nagrać.
    Czy możecie mi powiedzieć jaki sygnał jest nagrany na kasecie servisowej myśle o sygnale video? problem wynikł ponieważ odkręciła się lewa rolka ( mogła sama?) i latała sobie luzem po mechanice .Dziękuję za dotychczasową pomoc.
    Mirekk
    oldboy
    Może coś źle robisz. Bez względu na jakość nagrania z kasety sygnały z obu głowic będą dobrze widoczne, mogą mieć tylko różną amplitudę. Proces regulacji polega na tym aby uzyskać możliwie płaską obwiednię (envelope) w każdym półobrazie a początek półobrazu (wejście taśmy na dysk) oraz koniec ( zejście taśmy z dysku) powinny stanowić ciągłość (brak przerwy). To oczywiście należy regulować przy TRACKING`u ustawionym w środkowym położeniu. Ponadto, poziomy obu półobrazów powinny być równe czyli widoczne jest tylko jedno ciągłe pasmo.
    Rolki (LEADER`y) są fabrycznie kontrowane dodatkowym wkrętem i jeżeli nikt przy tym nie "grzebał" wcześniej to nie powinny same odkręcić się.
    Kasety serwisowe posiadają różny asortyment sygnałów, jednak najczęściej używany jest sygnał pionowych pasów kolorowych i białe tło.
    mirekk
    Level 12  
    Ustawiłem tak żeby był jak najbardziej podobny do opisywanego i pomogło.
    Pracuje dobrze chociaż pojawiaja sie czsami drobne dropy na krawęziach o silnym kontraście czarny z białym wcześniej wymieniłem głowicę na nową (podejrzanie tania) moze marnej jakości a może tasmy wiekowe ok 10 lat, tor taśmy czyściłem bardzo dokładnie elki przy serwo wymieniłem.
    W każdym bądż razie dziękuję za pomoc - niewiem ile bym szukał tych punktów sam.
    pozdrawiam Mirekk