Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta di450 - brudzi brzeg kartki od spodu

kordes 15 Dec 2006 12:08 1899 8
 • #1
  kordes
  Level 11  
  Jak w temacie ,od brzegu około 5 cm rozmazany toner od spodu kartki .Przyczyną jest sypiący się delikatnie toner spod bębna na elektrodę .Kopiarka ma 164.000 kopii więc chyba przyczyną nie jest zużycie bębna czy developera .Oczywiście optyka ,transfer - wszystko czyste .Gdzie szukać przyczyny ?Miał ktoś coś takiego ?Przyznam ,że nie mam zbyt dużego doświadczenia z tymi maszynami więc może to jakaś błahostka ...
 • #2
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Myśle że przyczyna są jak najbardziej materiały. Masz do wymiany moduł bębna.

  Pozdrawiam
 • #3
  copyman
  Photocopiers specialist
  Nie "moduł bębna" tylko bęben i deweloper. To nie jest kartridżowa kopiarka ! Winny będzie raczej toner bo bęben jeszcze pożyje a deweloper nawet 400 tys i więcej przekręci. Jeżeli klent używa kiepskiego tonera to taki będzie efekt. Możesz też spróbować zmniejszyć dozowanie (ATDC) bo byćmoże jest trochę przedozowana. Jaka jest czerń ? Jaki klient ma toner ?

  C.
 • #4
  kordes
  Level 11  
  Toner to podróba jakaś pewnie nie najlepsza ,ale kopiarka pochodziła trochę u poprzedniego klienta i było ok .Zrobiłem konserwację u tego klienta po czym sprzęt został przetransportowany do innego klienta ,gdzie zauważyłem taki właśnie efekt ...Może właśnie transport jakoś źle wpłynął na to ...W poniedziałek może spróbuje zrobić F8 ,i zobaczymy .
 • Helpful post
  #5
  NEWPRINT
  Level 19  
  Witam, przyczyn może być kilka, spróbuj obniżyć listwę na koronie, następnie sprawdź czy nie jest zapchany transport zużytego tonera we wkładzie, czasami sie zapycha i toner wylatuje na kartki, na rolki dystansowe jeszcze chyba za wcześnie, ale radziłbym też wymienić. to może być również utrwalanie, sprawdź czy taśma olejowa się nie urwała, czasami rolka dociskowa na taśmie rozpłaszczy się i przestaje kręcic, wówczas rolka utrwalająca zbiera wszelki możliwy syf.
 • #6
  cefram
  Level 30  
  copyman wrote:
  Nie "moduł bębna" tylko bęben i deweloper. To nie jest kartridżowa kopiarka !  Witam

  Przepraszam - przeczytałem DI350 :)

  Pozdrawiam
 • #7
  Calculus
  Level 25  
  Podejrzewam, że przyczyną może być nieoryginalny toner, maszyna nie powinna sypać na oryginale przy takim stanie licznika bębna, jeżeli nie to winny jest bęben.
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  W tej kopiarce naprawdę dobrze spisuje się KATUN i mogę go polecić. Co do eksperymentów z regulacją listwy elektrody dolnej to proponuję nie ryzykować. Obniżenie nic nie da (poza pogorszeniem się jakości kopii- zblednie!) a podniesienie może spowodować uszkodzenie bębna !

  C.
 • #9
  kordes
  Level 11  
  Dokładnie to ;) Przy konserwacji błąd przy składaniu elektrody do kupy .Dzięki za pomoc .Zamykam temat .
  olivetti wrote:
  Witam, przyczyn może być kilka, spróbuj obniżyć listwę na koronie....