Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD WIWA HD 128 USB - zewnętrzny dysk?

Michalern 15 Dec 2006 12:12 10388 10
    Michalern
    Level 18  
    Witam. Mam DVD WIWA HD 128 USB i chce kupić twardy dysk 3,5 cala zewnętrzny i podłączyć do dvd.

Czy filmy odtwarzane z twardego dysku będą płynnie chodzić??

W instrukcji napisali : Ponieważ przepustowość danych złącza USB jest ograniczona filmy DVD nagrane na zewnętrzbym dysku twardym nie będą prawidłowo odtwarzane. Filmy w formacie MPEG4/XVID gdy zostanie użyty bardzo wysoki bitrate także mogą nie być płynnie odtwarzane.

Zadzwoniłem do serwisu i powiedziano mi że jeśli sformatuje dysk do FAT32 to wszystko będzie ''grało''.

W instrukcji napisane jest :
    System odtwarzacza obsługuje przez złącze USB dyski twarde wyłącznie z systemem plików FAT32. W celu zmiany systemu plików na dysku twardym z NTFS na system FAT32 mozemy zastosować jakiś tam program........

Czy kupić dysk 80 GB 3,5 cala, czy niema sensu bo filmy będż się zacinać, będą nieprawidłowo odtwazane ??
    mmm777
    Level 30  
    Zasadnicze pytanie:
    jakie to USB jest? Wersja 1 czy 2?

Bo dla Manta Emperor z USB 1 to:
    MPG2 4Mbit się odrobinę przycina, 5Mbit tnie się mocno, a 6Mbit nie da się oglądać.
    Michalern
    Level 18  
    Nie ma napisane jakie to USB
    Michalern
    Level 18  
    Wydaje mi sie, ze bylo napisane kompatybilne z USB 2
    Xsir
    Level 12  
    Podejrzewam ze jest to USB v1 poniewaz mam taki odtwarzacz 128U i obojetnie czy włozymy Pendriva czy dysk zew. to film sie przycina. Po prostu przepustowosc USB nie puszcza :) Filmy DVIX idzie jeszcze ogladac, czasami sie sklatkuje ale DVD to juz lipa :/
    pwsz
    Level 2  
    A czy można własnoręcznie wymienić układ USB 1.1 na 2.0 ?
    Slawek_Killer
    Level 11  
    Witam, ja mam WIWA HD128U I DYSK 160GB 2.5' w kieszeni oczywiście sformatowany na FAT32 i śmiga bez problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Dysk jest podłączony tylko przez USB, bez dodatkowego zasilania (2.5'')

Dodano po 2 [minuty]:

Witam, ja mam WIWA HD128U I DYSK 160GB 2.5' w kieszeni oczywiście sformatowany na FAT32 i śmiga bez problemu.
    Matt214
    Level 13  
    sluchajcie, jak czytam po tych forach ale nie moge sie polapac, mam dysk 160Gb z Tracera i wiwe hd 228u . Jak podpinam dysk do DVD to wyskakuj emi tylko ROOT, zrobilem te partycje, jedna (podstawowa) na 30GB w formie FAT32 a za reszte pojemnosci rozszerzona typu NTSF. ale nadal mi nic nie pokazuje na dvd, zadnych plikow jak skopiuje, co mam robic?