Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DesignJet 120nr + Windows XP SP2 - nie drukuje

jaktotakto 15 Gru 2006 15:29 801 0
  • #1 15 Gru 2006 15:29
    jaktotakto
    Poziom 12  

witam ...

problem jak w temacie ... ploter podłączony jest do sieci i ma swoje ip ... z komputerów z Windows 2000, na których jest zainstalowane urządzenie, drukowanie przebiega bez problemu ... na komputerach z Windows XP SP2 niestety nie ... po zainstalowaniu sterowników i podobnie jak w komputerach z W2K ustawieniu drukowania do portu TCP/IP próby drukowania kończą się niepowodzeniem niezależnie od programu, z którego chcemy drukować i niezależnie od włączonego lub wyłączonego firewalla ... użyty sterownik to HP-GL/2 Raster Driver for Windows NT 4.0, Windows 2000, and Windows XP wersja: 5.43 [ze strony HP - nazwa pliku pl32_gaen.exe] ... proszę o pomoc

jeszcze jedna sprawa ... ploter posiada inną maskę podsieci niż komputery z Win XP i z Win 2000 oraz inną bramę i grupę roboczą ... nie wiem czy to ma jakiś wpływ na możliwość "dostania" się do niej ... poprzez www też nie można się do niej dostać ani poprzez instalatora z płyty CD ... może jakiś pomysł by ją chociaż zresetować by móc skonfigurować na nowo?

... już sobie poradziłem ... oto rozwiązanie ... reset karty sieciowej do ustawień fabrycznych [While pressing the Power button, press the Cancel button 3 times and OK button 1 time to obtain the following reports - Network card reset] ... a potem już poprzez instalatora drukarki i podłączenie się do niej poprzez wpisanie hardware address zmiana na oczekiwane przeze mnie IP/maskę/bramę ... i śmiga, również zarządzanie przez WWW ...

pozdrawiam i zamykam temat

0 0