Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Komputerowy a Spadki Napięcia w Sieci

deejay2deejay 15 Gru 2006 16:00 1746 5
  • #1 15 Gru 2006 16:00
    deejay2deejay
    Poziom 9  

Witam. Posiadam zasilacz ModeCom 500Wat. Moja konfiguracja komputerowa może wykorzysta ze 400W.
    (7900GT @1600/550, AMD 64 3700+@2900, 3xSata2, 2xDVD-Rom)
    Problem to spadki napięcia na sieci nawet do 170V, a 230V to pewnie u mnie nigdy nie ma, co najwyżej 215V. Co 10-15 godzin wyłącza mi się komputer. Nieraz co 2-3 dzień, różnie jest. Nieraz przy włączeniu odkurzcza, czy czajnika.

I tu mam pytanie: czy zasilacz może dać swoją moc przy tak dużych spadkach napięcia (mowa tu o tanich i drogich zasilaczach).
    Zmienić zasilacz (czy jest sens), czy może zakupić UPS. Wydatek byłby podobny, więc co zrobić. Proszę o podpowiedź osoby, które mogą mi pomóć poprzez bagaż swoich doświadczeń i wiedzy.

PS: (Przy zasilaczu ModeCom 300Wat, nie było tego problemu, a cały sprzęt był mocno podkręcony).
    PS: Zamierzam zmienić kartę graficzną, może na 8800gtx, albo ATI R600

0 5
  • #2 15 Gru 2006 16:21
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko UPS. Zasilacz, aby pracować poprawnie musi mieć zapewnione odpowiednie parametry sieci prądu przemiennego.

0
  • #3 15 Gru 2006 16:23
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Jeżeli chodzi o własne doświadczenia... Jest to Feel? Jeżeli tak to się go pozbąź. Kup chiefteca lub FORTRONA. Ja miałem TAKIE SAME DZIWACTWA i również przy ModeCom (feel). Wymieniłem na fortrona 300W (taki mi wystarcza) i jest OK!

0
  • #4 15 Gru 2006 17:01
    -kosek-
    Poziom 11  

Prawdą jest że ostatnio Modecom spadł z jakością i przy w miare stabilnym napięciu miewały ostatnio problemy, ale przy takiej huśtawce napięcia to i wypasiny chieftec nic Ci nie da. Najlepiej zaopatrz się w UPS (na 99%), lub jeśli masz taką możliwość to pożycz od kogoś na kilka dni i obserwuj wyniki

0
  • #5 15 Gru 2006 17:07
    Figi
    Poziom 37  

-kosek- napisał:
    Prawdą jest że ostatnio Modecom spadł z jakością[...]
    Trudno raczej zarzucić spadek jakości firmie ModeCom, skoro ona nie produkuje żadnych zasilaczy, a jedynie dodaje swoje naklejki do produkowanych gdzie indziej.
    Autor nie podał natomiast modelu zasilacza, a jedynie jego moc.

Napięcie z sieci powinno mieć parametry określone w umowie z zakładem energetycznym. Jeśli nie ma, to albo trzeba zgłosić ten fakt do ZE, albo odwiedzić elektryka, który sprawdzi naszą instalację.

0
  • #6 15 Gru 2006 17:28
    deejay2deejay
    Poziom 9  

Był z zakładu, sprawdził i powiedział - UPS, i co mam począć z mimi tak apropo?

0