Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki multiswitch 9/8 w miare dobry

vga1 15 Gru 2006 19:39 6637 11
  • #1 15 Gru 2006 19:39
    vga1
    Poziom 14  

mam pytanie do kolegow odnosnie multiswitches jaki mozecie polecic
    i gdzie kupic cos porzadnego w dipolu maja vipery i satmatrix podobno terra sa dobre ale niema 9/8 prosze o jakies podpowiedzi
    pozdrawiam robert

0 11
  • #2 16 Gru 2006 12:15
    Marcin91
    Poziom 23  

Witam, osobiście nie polecam Viper-ów , czy satmatrix . polecam za to Telmor , czy Vector . Może nico droższe ale jakościowo nie ma co porównywać . tak samo to sie ma konwerterów polecam Triax , Humax . Mam taką dewizę zało0żyć i zapomnieć :) kilka złotych wiecej a mam spokój .

0
  • #3 16 Gru 2006 15:24
    Mir
    Poziom 25  

Ja montuję vipery i jak na razie nie maiłem problemów a cena przystępna oczywiście telmor oraz vektor jak najbardziej .Konwertery Quad nie musi być hymax bo to tak humax nie jest a cena wygurowana .Pozdrawiam Mirek

0
  • #4 16 Gru 2006 16:50
    vga1
    Poziom 14  

mowicie oczywiscie o konw quattro z rozdzieleniem h v low high a nie konw quad 4 niezalezne wyjscia robilem taka inst 9/8 na quattro ale widzialem jak ktos podpiol quady ale niewiem jak to wtedy chodzi

0
  • #5 16 Gru 2006 17:27
    Mir
    Poziom 25  

Tak pomyłka quatro nie zależne (h v low hv high) a quad to 4 wyjścia lnb
    Już sie poprawiłem
    Pozdrawiam Mir

0
  • #6 16 Gru 2006 19:52
    vga1
    Poziom 14  

a jak poprawnie ustawiac do multisw tuner

0
  • #7 17 Gru 2006 21:19
    Mir
    Poziom 25  

Po poprawnym zainstalowaniu multiswitha i podłączeniu oraz talerz na odpowiedniej pozycji to nie poinno być problemów z odbiorem również nie trzeba nic konfigurować w tunerach.

0
  • #8 26 Maj 2007 14:02
    sochim
    Poziom 10  

Witam
    Ja mam inne zdanie. W tunerach trzeba ustawić diseqc 2/1, PORT 1 na satelite pierwszą (SAT SYSTEM I), PORT 2 na satelite drugą (SAT SYSTEM II). Zasilanie konwertera powinno byc włączone w każdym tunerze. Przynajmniej tak mi działało na ferdkach i multiswitchu VIPER.
    POZDRAWIAM

0
  • #9 26 Maj 2007 17:52
    nomad22
    Poziom 16  

Witam, polecam multi Ankaro. Maja w swojej ofercie końcowe jak i kaskadowe.
    Co do ustawienia to dobrze jest na pierwsze wejscia podpiąć hotbirda, nie bedzie problemow z tunerami bez obsługi diseqc.
    POzdrawiam

0
  • #10 26 Maj 2007 22:41
    wpat
    Poziom 22  

Ja używałem Satmatrixy, Vipery, Terre biorąc ten towar z Dipola, Vektora, i tylko jeszcze nie z Telmora bo wciąż ich niema kiedy są potrzebne. jeśli chodzi o konwertery to używam głownie Golden Interstar jak dotychczas nie było z żadnym tych sprzętów żadnych problemów, ale mam takie wrażenie że produkuje je jedna firma i tylko obudowami się różnią. Konwenter typu Quad działa z multiswitchami prawie identycznie jak quatro jednak ten zpewnych względów należy stosować

0
  • #11 27 Maj 2007 09:58
    MIREK54
    Poziom 26  

Z przykrością muszę oznajmić że TRIAX vel VECTOR 9/8 z konwerterami typu QUAD nie współpracuje - działa tylko LV i LH .
    Powodzenia!

0
  • #12 27 Maj 2007 13:56
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    dokładnie do instalacji satelitarnych opartych na mulitswitchach są przeznaczone konwertery typu Quatro, a nie w żadnym wypadku Quady, których zastosowanie jest inne( 4 niezależne konwertery w jednej obudowie ).
    więc zamienne ich stosowanie jest bezcelowe.
    sam stosuję sprzęt firmy Viper i GI.
    pzdr

0