Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty alarm domowy, ale czy skuteczny ?

techno7363 16 Gru 2006 10:33 9360 19
  • #1 16 Gru 2006 10:33
    techno7363
    Poziom 11  

Witam
    Mam taki o to problem: Tydzień temu "tośki, gamonie , palanty ..." wybili szybę pustkakiem w moim nowym domku i "pożyczyli" sobie całą instalacje elektryczną, wszystkie kable, powyrywali nawet z tynku. Nie mialem żadnego alarmu i teraz żałuje. Policjant który przyjechał podżucił pomysł (narazie tani z uwagi braki fundszy, inne wydatki) kupienie czujek PIR+ dwa dzwonki (domowe zwykle) + koguta. Teraz pytanie jak to wszystko podłączyć i czy takie cos ma sens?

Elementy:

4x PIR - zwykle, cena 45 PLN - trzy wej.

1x kogut - 12V, 20W podłączony na dachu poprzez zasilacz komputerowy :)

2x dzwonki - 230V

Prosty alarm domowy, ale czy skuteczny ?

Kable chce ciągnąć i łaczyc na strychu. Pomóżcie Panowie
    Pozdrawiam

0 19
  • #3 16 Gru 2006 10:47
    techno7363
    Poziom 11  

norbert.s. napisał:

no dobrze nie ma sensu bo cena jest niska i lepiej kupic to niż sie bawić z tym wszystkim, ale gdy już mam wszystko zakupione :| ? o taki sens tu chodzi czy zadziała i jak podłączyć :idea:

0
  • #5 16 Gru 2006 11:23
    techno7363
    Poziom 11  

no dobra mistrzu spoko dalem du*** , ale tak mi nie pomagasz.

0
  • #7 16 Gru 2006 13:11
    rokycky
    Poziom 23  

Mistrzu, ale to naprawde nie ma sensu!!!
    Zrozum to i zainwestuj w jaką kolwiek centralke alarmową, a to co już masz z powodzeniem wykorzystasz do zrobienia "poprawnego" alarmu.

0
  • #8 16 Gru 2006 14:04
    bartek_p
    Poziom 31  

Jakie masz czujki, mozna to w prosty sposób połączyć. I napisz jeszcze jakie masz pojęcie o tym co chcesz zrobić

0
  • #9 16 Gru 2006 14:25
    leszekraczka
    Poziom 23  

Dobra, nie pomoge Ci ale pomyśl. Jestem podobnym sknerą jak Ty ale nawet ja widzę, że dają Ci dobrą rade. Potrzebujesz oprócz tego jakiś aku. Jakiś wyłączniik. Walniesz partyzantke i będzie Cie szlag trafiał. Przecież i tak musisz ułożyć jakieś kable. Masz niedrogą centralkę do tego. Załóżmy, że złożysz to wg swego widzimisię. twoja chata jest namierzona. Będziesz latał z kazdym wyciem? Mając centralkę masz możliwość stwierdzenia skąd poszedł alarm, jakiego typu. Ładujesz się w pozorne oszczędności, kosztem robocizny. Za jakiś czas będziesz też chciał założyc alarm i co wtedy. Kładź kable, skompletuj wszystko , a nie ładujesz się w jakieś g... Info dla Ciebie. W pracy montuje alarmy i dlatego jest taka a nie inna moja ocena. I nie wściekaj się, bo dobrze Ci tu radzą.

0
  • #10 16 Gru 2006 17:56
    gigi-44
    Poziom 26  

Zgadzam się z leszkiem też montuje alarmy bez centrali dałbym sobie spokój masz tam zwykłe piry a to budowa to już się przygotuj na bieganie chyba że masz wszystko pięknie uszczelnione ale piry nie wytrzymują niskich temp.prosty alarm na dualach i małej centralce złożysz za ok500 zł nie będzie to rewelka ale ciągi komunikacyjne w domu zabezpieczysz i będziesz spał spokojnie czujki wykorzystasz w przyszłości w garażu lub kotłowni.

0
  • #11 16 Gru 2006 18:17
    bartek_p
    Poziom 31  

Ja się staram wchodzić na robote razem z elektrykami, żeby takich jaj nie było, albo krótko po nich.
    A alarm i tak jakiś będziesz kiedyś miał, więc i tak w centralke będziesz musiał zainwestować.
    Lepiej zrobić całe okablowanie teraz, niz potem próć ściany. Możesz nie montować wszyskich czujek, narazie

0
  • #12 16 Gru 2006 21:21
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Co masz na myśli - "kogut" ????

Pozasłaniaj okna, pogadaj z firmami ochroniarskimi i za flaszkę załatw sobie ich tabliczkę (powiesz, że później się przyłączysz) do tego zakup atrapę lub prawdziwy sygnalizator i powieś go w widocznym miejscu - powinieneś mieć spokuj na długi czas. U jednego klienta wyszliśmy w piątek (cała goła instalacja alarmowa) a z soboty na niedzielę go okradli. Ponieważ wykończenie będzie w przyszłym roku - zrobił tak jak pisałem wyżej - już ponad pół roku bez żadnych incydentów.

Twój układ także mógłby zadziałać pomyślnie - ale tylko warunek - Sygnalizator z wlasnym akumulatorem na zewnątrz! Niestety fałszywki lub zaniki napięcia mogą doprowadzić Ciebie lub prędzej sąsiadów do furii!

Powodzenia

0
  • #13 17 Gru 2006 01:50
    techno7363
    Poziom 11  

Mój dom leży jakieś 80m od ruchliwej miedzynarodowej drogi, z boku jeden sasiad jakies 50 m ode mnie. Miał to byc prosty alarm zeby odstraszyć zwykłych "żuli" bo jak nazwac osoby które z instalacji zarobiły może z 60 zł na miedzi a szkód wyrządzili na dużo więcej. Rolety mam zasłonięte na noc. Wszystko pomału podłaczam, dziś podłączyłem 2 czujki, dwa dzwonki po dwóch stronach domu oraz "kogut" czyli sygnał świetlny barwy pomarańczowej, ktoś sie o to pytał. Gdy czujka namierzy żula dzwonek i kogut dostaje napięcie i efekt jest jaki jest ale dla przeciętnego cfaniaka w nocy może być zaskoczeniem. Może ktos z drogi lub nawet sąsiad zauważy koguta z daleka, wezwie policje i mnie.. Taka była idea tego alarmu. Po przeczytaniu waszych postów również zdecydowałem sie na centrale, którą zamówie w przyszłości, która mam nadzieje poszerzy możliwości alarmu.

Dodano po 9 [minuty]:

kasprzyk napisał:
    Witam

Co masz na myśli - "kogut" ????

Pozasłaniaj okna, pogadaj z firmami ochroniarskimi i za flaszkę załatw sobie ich tabliczkę (powiesz, że później się przyłączysz) do tego zakup atrapę lub prawdziwy sygnalizator i powieś go w widocznym miejscu - powinieneś mieć spokuj na długi czas. U jednego klienta wyszliśmy w piątek (cała goła instalacja alarmowa) a z soboty na niedzielę go okradli. Ponieważ wykończenie będzie w przyszłym roku - zrobił tak jak pisałem wyżej - już ponad pół roku bez żadnych incydentów.

Twój układ także mógłby zadziałać pomyślnie - ale tylko warunek - Sygnalizator z wlasnym akumulatorem na zewnątrz! Niestety fałszywki lub zaniki napięcia mogą doprowadzić Ciebie lub prędzej sąsiadów do furii!

Powodzenia

"Kogut" - sygnalizator świetlny barwy pomarańczowej, stosowany np. pomoc drogowa. Ten sygnalizator jest zasilany na 12 V, podłaćzyłem go do zasilacza koputerowego, który z koleji zasilany jest napięciem z czujki. Gdy czujka łapie intruza włączają sie dwa dzwonki oraz kogut. Koguta widzą zarówno przejezdni jak i moze śpiący sąsiad, natomiast dzwonki robią dosyc silny hałas który może przeszkadzać w ograbianiu mojego domu.

0
  • #14 17 Gru 2006 08:57
    faradcik
    Poziom 16  

Jak czytam tego rodzaju wywody to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    Inwestycja jaką jest alarm w domku jednorodzinnym to jest kropla wody
    za 2 tyś czy nawet 1,5 zł kazda z osób zajmujących się zawodowo montazem alarmów jest w stanie załozyć system który skutecznie zasygnalizuje włamanie ,a dodatkowo powiadomi agencje ochrony jesli oczywiscie skąpy własciciel "zainwestuje" 70 zł miesięcznie w abonament.

Jak przyjezdzam na rekonesans najczesciej juz po włamaniu to własciciel na wszystko się godzi cena nie gra roli zakładaj pan byleby by szybko najlepiej teraz...widać w Twoim przypadku straty nie byly duże .

Ale mozna tez zaobserwowac coraz większą swiadomosc ludzi zamawiaja montaż przed wlozeniem czegokolwiek wartosciowego, własnie we wtorek zakładam dwa systemy w blizniaku gdzie nie ma nic komletnie ,gołe cegły i okna.
    Ale młodzi inteligentni własciciele wolą być przezorni i się zabezpieczają .

0
  • #15 17 Gru 2006 10:52
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

faradcik napisał:
    Jak czytam tego rodzaju wywody to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Witam

W moim poście wyżej zapomniałem dopisać istotnej rzeczy - żaden układ nie zastąpi profesjonalnego alarmu!, a już na pewno ten który proponuje kolega "techno7363".

Postawiłem się tylko w jego sytuacji i chciałem najtańszym kosztem ratować ten pomysł.
    Całkowicie zgadzam się z wypowiedziami kolegów "po fachu" w tym wątku, lata doświadczeń na elektrodzie, nauczyły mnie innego podejścia do osób, które chcą zrobić coś niskim kosztem - zawsze to jest lepsze niż nie robić nic.

;)
    Pzdr

0
  • #16 17 Gru 2006 13:05
    faradcik
    Poziom 16  

Wydaje mi się ,ze to forum powinno jednak się troszke zmienić bo naprawde chyba większosc się ze mną zgodzi ,że powinni się tutaj wymieniac informacjami i problemami ludzie którzy pracują zawodowo w tym fachu,a nie ludzie którzy zasięgają wiedzy która nijak się ma do zastosowania ,no bo jak można poważnie pisać o jakimś alarmie z kogutem pomarańczowym i dzwonkami które odstraszą intruzów,a może dodam nieśmiało znaki dymne wydobywające się z komina domu powiadomią własciciela ????

Moze lepiej nie odpowiadac na takie posty?

Pozdrawiam

A i pozdrowienia dla tego policjanta co Ci ten pomysł "podrzucił"

0
  • #18 17 Gru 2006 13:39
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Panowie, wydaje mi się, że każdemu z Was, z Nas przydarzyło się zadać laickie pytanie w działach np.: TV, SAT, KOMPUTERY, czy choćby AGD - ja do tego się przyznaje... i uważam, ż nie ma tutaj osoby, która nie skorzystała z pomocy innych fachowców z poszczególnych dziedzin.

Istnieje możliwość stworzenia własnego działu w Katalogu PRYWATNE - o ile dobrze pamiętam, gdzie mogą przynależeć osoby, chcące się dzielić ścisłymi informacjami z tej dziedziny - nie wiedzę problemu, żeby to stworzyć.

Pzdr

0
  • #19 17 Gru 2006 14:53
    faradcik
    Poziom 16  

jasne ,że po to jest elektroda aby się czegoś dowiedzieć ,ale są jak mi sie wydaje sprawy których nie da sie wytłumaczyć laikowi tym bardziej takiemu któremu policjant poradził koguta i dzwonki :::::))))) ja tez zadaje pytania w innych dziedzinach ale z całym szacunkiem nie ośmieszam sie !!!!

0
  • #20 17 Gru 2006 22:08
    techno7363
    Poziom 11  

dzięki wszystkim w szczególności tobie kasprzyk, heh chociaż ty mnie nie zdołowałeś. Pozdrowienia dla wszystkich mistrzów od security, żałuje że wogóle napisałem ten post w końcu każdy jest z tego tematy orłem! Prośba do admina o zamknięcie postu, wszystko co miałem wiedziec już wiem.

0