Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką mikrofalówkę kupić?

seneka 16 Sie 2009 20:30 181235 102
    Jan_Werbinski
    Poziom 33  
    Moja opinia jest taka.
    1.Kupić tanią.
    2. Jak nie ma piekarnika, to kupić tanią z grillem.
    3. Kupić drogą wypasioną.

Przetestowałem punkty 1 i 2 i jestem bardzo zadowolony. Kuchenka działała kilkanascie lat. Obecnie przechodzę do puntu 3 wraz z wielkim Samsugiem wielkości piekarnika. Jak zamontuję, to opowiem.
  • Play InternetPlay Internet
    azatunia
    Poziom 11  
    Nikt nie rzuca sie na najdroższe modele. Kuchenka ma spełniać nasze wymagania typu grill, parowar, ruszt, przypiekanie na chrupko...każdy ma swoje potrzeby i wtedy zerkamy na cene, jak można wziąć coś tańszego to czemu nie byle z dobrym wyposażeniem:D
  • Play InternetPlay Internet
    Gosiaka
    Poziom 10  
    Nie posiadam mikrofalówki ale jak ostatnio chciałam kupić parowar to stwierdziłam że wolę poczekać, dołożyć i kupić kombajn z LG. To kuchenka z wieloma funkcjami m.in: opiekanie na chrupko, grill czy właśnie gotowanie na parze. to ostatnio modny sprzęt.
    manana
    Poziom 13  
    Z każdym sprzętem AGD jest zawsze wiele problemów bo nie wiadomo na co się zdecydować i co wybrać.... ja sobie kupiłam mikrofalę do zabudowy whirlpool na moderni.pl i zapłaciłam niecałe 1000 zł. Ale to jest chyba wersja dla bardziej wymagających, ta mikrofala ma między innymi grill kwarcowy... i jeśli chodzi o moje zdanie na temat tej mikrofali to jest super;)
    le monde
    Poziom 11  
    Właśnie jesli nie wiem na co się zdecydować to zaglądam na fora i tutaj zasięgam informacji, albo ewentualnie pytam się znajomych co polecają.
    W taki sposób dowiedziałem się o electro i się opłącało. Dobry i tani sprzęt. Oł jea. Mama byłą zadowolona.
    alicja13
    Poziom 9  
    Witam,a ja się sparazyłam na lg tzn. model za 500 zł po 5 latach użytkowania jest cała. w pęcherzach i dziurą w dnie ,pozatym odgrzewała długo i nierówno.Co sądzicie o kuchenkach używanych clatronic na allegro? pozdrawiam
    wszaman
    Poziom 9  
    Witam.
    Na wstępie zaznaczam że moją opinię wygłaszam z punktu widzenia klienta laika a nie serwisanta, pracownika konkurencji, etc.
    Dostałem około roku temu mikrofalę Alaska.
    Koszt ok. 200 zł.
    Firma jak dla mnie mało znana, ale że był to prezent to dałem jej szansę :).
    Cechy na minus:
    -plastiki trzeszczące niepewnie;
    -drzwiczki nie były zbyt stabilne przy otwieraniu i zamykaniu (szczerze mówiąc bałem się nieszczelności, chociaż nie wiem jak można ją wykryć jak to sprawdzić?);
    -drzwiczki zaparowywały wewnątrz własnej obudowy (nie mylić z wnętrzem mikrofali);
    -subiektywnie nie podobał mi się srebrny plastik obudowy (marzyła mi się stal szlachetna :P);
    -za głośne, nie możliwe do wyłączenia pikanie przycisków;
    -kratka od grilla niepokojąco mocno powyginała się od użytkowania;
    Cechy na plus:
    -miała grilla
    -szybko i dobrze podgrzewała, rozpuszczała, gotowała, grillowała
    -estetyczny wygląd
    -w miarę prosta obsługa
    -2 lata gwarancji
    Niestety niedawno oleista ciecz zaczęła wyciekać z otworów na spodzie mikrofali. Serwisu firmowego jak mi powiedziano w Polsce nie ma, więc zaproponowano mi zwrot pieniędzy albo wymianę na nową. Tu plus, bo jest na nią dwa lata gwarancji. Minus że padła.
    Podsumowując, gdybym wiedział że jest w 100% szczelna, a o to się boję przy tej jakości wykonania, bym ciągnął moją przygodę z tym sprzętem (jak znowu padnie to się znowu wymieni :). Jednak nie mam tej pewności...
    mjkruk
    Poziom 1  
    A co sądzicie o Zelmer 29z016 (m.in. z gotowaniem na parze). Jest właśnie w promocji za 599zl i zastanawiam się nad jej zakupem. Proszę o radę.
    morfi84
    Poziom 12  
    Myśmy wczoraj kupili ZELMERA 29Z013 tez z grilem za 261 zł.
    einkillahertz
    Poziom 12  
    Ja od jakiegoś czasu mam takiego zelmera i jak na razie nie mogę narzekać. W sumie nie miałem wielkich wymagań co do mikrofali, bo rzadko korzystam, ale grill się akurat przydaje :-) Ta ma kwarcowy, podobno najlepszy.
    powa
    Poziom 16  
    Jako że niedawno zmieniłem mikrofalę a miałem tych urządzeń już kilka - opiszę jakieś swoje doświadczenia:

1. Tanie mikrofalówki są do d.py. Najczęściej nie potrafią podgrzać potrawy równomiernie - obrzeża potrawy są najczęściej przegotowane na wszystkie strony a środek zimny jak nagrobek. To mocno irytujące kiedy trzeba co chwilę otwierać mikrofalę i mieszać/przekładać potrawę.
    2. Kupując porządną mikrofalę można sobie spokojnie podarować osobny piekarnik w kuchni. No chyba że ktoś torty co drugi dzień piecze :D . Odkąd mamy mikforalówkę z grillem i termoobiegiem(KOC-8H4T) piekarnik służy tylko za magazyn garnków.
    3. Przygotowanie potraw w rodzaju "pieczona ryba"czy "pieczony kurczak" jest w kuchence mikrofalowej znacznie szybsze i prostsze niż w piekarniku: wybiera się odpowiedni program, ustawia wagę ryby/kurczaka a moc mikrofal/grilla/termoobiegu i czas kuchenka dobiera sama. Później tylko na chwilę włączam grilla żeby mocniej skórkę przyrumienić i już. Smakuje tak samo jak z piekarnika a nic nie trzeba sprawdzać ani nagrzewać piekarnika.
    4. Zużycie energii przy funkcjach "grill/termoobiego" w mikrofali w porównaniu z klasycznym piekarnikiem jest dużo mniejsze. Choćby z tego powodu, że kuchenki mikrofalowej nie trzeba nagrzewać a piekarnik jak najbardziej. Oczywiście piekarnik jest większy - ale jeśli ktoś tortów nie piecze... :D
    5. Raczej polecam unikać kuchenek z emaliowanym wnętrzem - za to polecam zakup kuchenki z wnętrzem ze stali nierdzewnej. Emalia po kilku latach zawsze mi w którymś miejscu odpryskiwała, wychodziła tam korozja i kuchenka do wywalenia mimo że niby nadal sprawna.
    6. Można i trzeba dokupić sobie różne naczynia do kuchenki - gdyż możliwości są naprawdę spore. Gotowanie na parze czy jakieś fikuśne zapiekanki(ziemniaczane czy ryżowe) doskonale urozmaicają dietę - a przygotowanie ich jest bardzo proste.

Na koniec moja rada: szkoda kasy na kupowanie jakichś biedronek/lidlów i podobnych za 199 czy coś w ten deseń. Lepiej dołożyć drugie tyle(to tylko 200 zł na kilka lat używania) i mieć porządnego sprzęta w kuchni który pomoże porządny paśnik :D przygotować a może i jakimś hobby się stanie z powodu swej nieskomplikowanej obsługi.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    powa
    Poziom 16  
    Oprócz kochenki mikrofalowej z grillem i termoobiegiem mam również w domu żonę po Technologii Żywności a także klasyczny piekarnik. W kwestii smaku potraw żadnych zalet piekarnika nie widzę(nie czuję) - w kwestii "zdrowia" ufam żonie. I żeby nie było podśmiechiwania - potrawy jemy te same :D
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Ciekawą mikrofalą jest Panasonic NN-A883W. Najczęściej jest to produkt po wystawowy z Anglii. Co ważne nie jest to produkt z Chin.

Na aukcjach można ustrzelić za naprawdę dobre pieniądze i z roczną (czasem 2 letnią) gwarancją sprzedawcy.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    marlenef
    Poziom 1  
    Witam,
    Czy ktoś z Państwa posiada mikrofalę Whirlpool JT 379 IX ? Posiada ona termoobieg i funkcję combi. Kupiłam ją niedawno z myślą o pieczeniu ciast. Niestety staję się coraz bardziej zawiedziona, gdyż każde ciasto jest niedopieczone w środku. Proszę o pomoc! Dlaczego tak się dzieje? Stosuję się dokładnie do przepisów. Czy mikrofala z termoobiegiem różni się od piekarnika z termoobiegiem?
    Pozdrawiam,
    Marlena
    PPK
    Poziom 27  
    Odświeżam temat bo.... właśnie po 15 latach używania zdechła mi (spadek mocy) mikrofala LG, a o tego typu WSPÓŁCZESNYCH urządzeniach nie mam zielonego pojęcia. Głównie mi zależy na Waszych opiniach o niezawodności ale:
    1. Pojemność - nie mniej niż 20l
    2. NIE EMALIOWANA w środku (doczytałem z poprzednich)
    3. Niestety max głębokość 35cm ( stoi we wnęce ściany)
    4. Moc - nie mniej niż 800W
    5. Grill - raczej grzałka
    6. Drzwiczki otwierane na bok w lewo.
    7. Samsung WYKLUCZONY (mam "doświadczenia" z serwisem TV, telefonów, monitora i aparatu fotograficznego).
    8. Jeśli to możliwe, zewnętrznie - biała (emalia ?) bo resztę sprzetu mam w tym kolorze.
    Dzięki z góry
    majkimm
    Poziom 2  
    dobra cena = kompromis ,, czyli musisz z czegoś zrezygnować,, a tu nie za bardzo jest z czego, bo po pierwsze kupujesz mikrofalówkę na długie lata, a po pewnym czasie będzie ci czegoś brakowało. a na co zwróci uwagę:

pojemność co dobre dla singla nie sprawdzi się dla całej rodziny
    wykończenie wnętrza (emalia ceramiczna, lub emalia) stal nierdzewna odpada
    dołożyć do grilla (zastąpi piekarnik i będzie szybciej -oczywiście mniejsze wielkości się zmieszczą do mikro, niż do piekarnika)
    im większą moc tym szybciej
    bajery typu samoczyszczenie nie potrzebne
    grill kwarcowy

co do firm to wiem że panasonic robi dobre ale nie ma co się tym kierować, (na pewno nie biedronka itp:-) ja mam pewnej koreańskiej firmy na razie ok, ale mam krótko wiec z oceną się wstrzymam - rodzice mieli jakiś teskowski model i już go nie mają --padł

Dodano po 3 [minuty]:

Raczej polecam unikać kuchenek z emaliowanym wnętrzem - za to polecam zakup kuchenki z wnętrzem ze stali nierdzewnej. Emalia po kilku latach zawsze mi w którymś miejscu odpryskiwała, wychodziła tam korozja i kuchenka do wywalenia mimo że niby nadal sprawna

nieprawda, co sie dzieje w stalą :nierdzewną;-)
    PPK
    Poziom 27  
    Wielkie dzięki za podpowiedź. Oczywiście mierze raczej w ten dolny przedział cenowy bo wydawanie 1 tyś czy 2 tyś to chyba drobna przesada. Z analizy rynku, wyszła mi Amica albo Zelmer (istnieje b. duzo opinii). Jeszcze muszę się zastanowić nad JAKOŚCIĄ WYKONANIA.
    Dziekuję.
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    PPK napisał:
    Odświeżam temat bo.... właśnie po 15 latach używania zdechła mi (spadek mocy) mikrofala LG, a o tego typu WSPÓŁCZESNYCH urządzeniach nie mam zielonego pojęcia. Głównie mi zależy na Waszych opiniach o niezawodności ale:
    1. Pojemność - nie mniej niż 20l
    2. NIE EMALIOWANA w środku (doczytałem z poprzednich)
    3. Niestety max głębokość 35cm ( stoi we wnęce ściany)
    4. Moc - nie mniej niż 800W
    5. Grill - raczej grzałka
    6. Drzwiczki otwierane na bok w lewo.
    7. Samsung WYKLUCZONY (mam "doświadczenia" z serwisem TV, telefonów, monitora i aparatu fotograficznego).
    8. Jeśli to możliwe, zewnętrznie - biała (emalia ?) bo resztę sprzetu mam w tym kolorze.
    Dzięki z góry

Odstęp po bokach, tyłu i góry przynajmniej 3-4 cm będzie?
    Z takimi założeniami, to ciężko będzie spełnić będzie wszystkich punktów razem. Przeważnie małe mikrofale maja te 800, bo rzadko już się spotyka 750 czy 650W. Ale mała głębokość bardzo ogranicza pojemność.
    PPK
    Poziom 27  
    No z tą głębokoscią, to poradziłem sobie. Wystarczy jak od przednich nóżek do tylnej sciany (+ wentylacja) będzie 35 cm. Od scian bocznych jest jakieś 5 cm, góra 10 cm , tył 4 cm. Chyba wystarczy, bo zaluzje sa głównie u góry ?
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    W popularnych wyszukiwarkach wg kryteriów mamy: AMM23E80G (Amica) taka dość zwykła kuchenka produkowana w Chinach. Głębokość28cm, pojemność23l, emaliowane wnętrze, przód biały (wg. opisu z internetu).
    W podobnej cenie jest KOG-8A8RL (Daewoo) - podobne wykonanie jak nie lepsze co do Amici. Parametry bardzo zbliżone. Kolejne modele Deawoo: KQG-8A4R, KOG8A3R.
    Na koniec listy lekko ponad wymiar (37 cm głębokości i dużo droższa): NE-1037ETG (Panasonic). 22 litry, 1000W mikrofale, stal nierdzewna... Ale cena wystraszy na pewno. W sumie to nie wiem skąd taka cena w tym Panasonicu.
    PPK
    Poziom 27  
    Jednak Zelmer Z013. Wygląda nieźle, trawię opinie.
    Co to znaczy "krótki kabel zasilający" , 10 cm ????
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    PPK napisał:
    Jednak Zelmer Z013. Wygląda nieźle, trawię opinie.
    Co to znaczy "krótki kabel zasilający" , 10 cm ????

29Z013 ma 39cm głębokości, czyli 4cm ponad normę.
    PPK
    Poziom 27  
    3cm luzu z tyłu, mierząc do przednich nóżek razem ok 32cm czyli jeszcze 3 cm zapas. Bedzie trochę przód (drzwiczki) wystawał ale jest ok.
    Martolas
    Poziom 2  
    Szczerze odradzam zakupy produktów marki ZELMER!!! Materiały są słabe i szybko się rozpadają a ZELMER umywa ręce i nie bierze żadnej odpowiedzialności za kiepską jakość!!!

Na początku stycznia kupiłam za ponad 450 zł odkurzacz wodny ZELMER Aquos. Podczas 4 odkurzania odpadło kuło, pokruszyła się obudowa. Nowiusieńki odkurzacz jest zniszczony. Na moją uprzejmą reklamację ZELMER odesłał mnie do odpłatnej naprawy, oceniając, że wystąpiło "uszkodzenie mechaniczne". Umyli ręce a u mnie stoi plastikowe BUBEL za ponad 450 zł, który nie jeździ. Zdecydowanie nie polecam produktów marki ZELMER. Niższa cena wynika jakości materiałów i podejścia do klienta. Idą w ilość, nie w jakość!!!!
    Pablo1964
    Moderator
    Martolas napisał:
    odpadło kuło

Co się stało?
    PPK
    Poziom 27  
    Pablo1964 napisał:
    Martolas napisał:
    odpadło kuło

Co się stało?

(((((((((((-:
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Niektórym to odpada to i tamto. Czasem koło zamienia się w kuło.