Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Panasonic MCE737 źle pracuje

artur55551 16 Gru 2006 12:07 2723 7
  • #1 16 Gru 2006 12:07
    artur55551
    Poziom 10  

Nie znam się na odkurzaczach i nie wiem co może być przyczyną ,że odkurzacz nie chce się włączyć.Raz normalnie się włączy ,czasem po paru próbach ,a niekiedy wogóle.Sprawdziłem przewody ,przycisk załączający i o dziwo ,wszystko normalnie działa.Napięcia dochodzą,komutator wygląda na dobry ,szczotki przylegają do komutatora lecz są trochę pościerane ,w tym jedna niesymetrycznie..Czy możliwe żeby było to wina kondensatora przeciwzakłóceniowego lub tego elementu?

Odkurzacz Panasonic MCE737 źle pracuje

0 7
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2006 13:19
    any56
    Poziom 39  

Ten element to wyłącznik termiczny. Może to on dostaje przerwy i silnik nie ma zasilania. Spróbuj zewrzeć go "na krótko" i sprawdź procedurę załączenia.

0
  • #3 16 Gru 2006 13:35
    artur55551
    Poziom 10  

Przypuszczałem że to może być element zabezpieczający. Dzięki

Oczyściłem komutator i zamieniłem szczotki miejscami ; odkurzacz zaczął poprawnie pracować(jedna szczotka była jednostronnie zużyta).
    Gdzie można kupić lub zamówić szczotki do tego odkurzacza?

0
  • #4 16 Gru 2006 14:05
    slawek1111
    Poziom 26  

Kondensator przeciwazkłuceniowy przeważnie jak się uszkodzi to wybijają bezpieczniki w domu natomiast wydajemi się że silik odkurzacza trochę się przegrzał i wybija termiczny.Po zmostkowaniu sprawdź czy się silnik nie grzeje i równo pracuje na obrotach,zwróć uwagę czy czasami nie iskrzy mocno na komutatorze.

0
  • #5 16 Gru 2006 14:20
    any56
    Poziom 39  

Zapewne dostaniesz szczotki w autoryzowanym serwisie, ale to kosztuje...
    Spróbuj podebrać z krajowego sprzętu.
    Nawet trochę zbyt duże da się zeszlifować na papierze ściernym.
    Istotne jest ich przeznaczenie (a zarazem twardość).

0
  • #6 05 Sty 2007 18:23
    MAN_IN_BLACK
    Poziom 13  

Witam

1) proponowałbym sprawdzić wyłącznik termiczny(miernikiem) po podgrzaniu podstawy zapalniczką, czy po ostudzeniu załączy sie ponownie

2) Sprawdziłbym tez przewód zasilający przy wtyczce lub przy samym gniezdzie zwijacza, poruszać go w kazda stronę

3) sprawdziłbym również dwa przewody wychodzące ze styku zwijacza, często bywa ze sa nadpalone

pozdrawiam

0
  • #7 07 Sty 2007 15:47
    slawek1111
    Poziom 26  

Można też pominąć wył.termiczny zwierając dwa przewody od niego by sprawdzić czy odkurzacz zadziała.

0
  • #8 09 Sty 2007 20:49
    artur55551
    Poziom 10  

Wszystko oki.Wymieniłem szczotki i jak na razie po kłopocie.Tylko nie wiem na jak długo starczą ,gdyż nie mogłem kupić identycznych ,a w zamian wstawiłem szczotki zelmera ,są po 1mm za małe.Powiedzieli mi że nie powinno być problemów ,ale się okaże po pewnym czasie.Na komutatorze występuje niewielkie iskrzenie ,mam nadzieje że po dopasowaniu się szczotek będzie znikome.Po jakimś czasie rozbiorę odkurzacz i sprawdzę stan szczotek.

0