Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POSZUKUJĘ MATERIAŁÓW O STYCZNIKACH OGRANICZAJĄCYCH

automat_82 16 Gru 2006 12:47 1262 8
  • #1 16 Gru 2006 12:47
    automat_82
    Poziom 2  

Witam wszystkich, jestem nowy na forum choć z serwisu często korzystałem z konta kolegi. Teraz potrzebuję pilnie pomocy więc załozyłem włsne konto.
    Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu materiałów odnośnie styczników ograniczających?? Chodzi tu o budowe i rodzaje przede wszystkim.
    Dzieki z góry za pomoc.

Nie używaj dużych liter w tytule. [h]

0 8
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 16 Gru 2006 16:12
    Grzech-2
    Poziom 12  

automat_82 podaj co one mają ograniczać? Ja 15 lat "siedzę" w stycznikach i takiego określenia nie słyczałem.

0
  • #4 16 Gru 2006 21:01
    automat_82
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedzi. Zaszła pomyłka. Kumpel wprowadził mnie w błąd i stąd ten post bo też nigdy nie słyszałem o takich stycznikach i na necie nic konkretnego na ten temat nie znalazłem.
    Chodzi tu o wyłączniki ograniczające, a dokładnie o ich budowę.
    Sorki za wprowadzenie w błąd.

0
  • #5 16 Gru 2006 21:15
    k3048
    Poziom 37  

Kolego , napisz dokładnie o co ci chodzi , jakie wyłączniki , typy , do czego ci to potrzebne itd. Bo tak to będziesz grzdukał do u ....j ś...i

0
  • #6 17 Gru 2006 09:25
    Elmont
    Poziom 23  

kolego może chodzi o wyłączniki krańcowe ?

0
  • #7 17 Gru 2006 12:54
    Maly
    Poziom 28  

a może o wyłączniki nadprądowe, zwykłe "esy", jeśli chodzi o budowę, to załączone styki nagrzewają się na skutek płynącego prądu, są to taw bimetale, które na skutek ciepła zaczynają się wyginać i jak siła wygiętego styku przekroczy siłę sprężyny, która go załączyła to sprężyna puści mechanizm i wyłącznik się otworzy.

0
  • #8 17 Gru 2006 13:28
    cyruss
    Poziom 30  

Ograniczjące - ale co?

Można pod to podciągnąć przekaźnik priorytetowy, ogranicznik mocy, wyłącznik czy przekaźnik nadprądowy czy nadnapieciowy, wyłącznik ciśnieniowy, termostat i wiele wiele innych. Także łączniki drogowe czyli po polsku krańcówki.
    Nazywanie wyłącznika stycznikiem jest raczej typowe wśród laików nieelektryków.

0
  • #9 20 Gru 2006 05:33
    alpher
    Poziom 14  

Prawdopodobnie chodzi o tzw. z angielska "reduced voltage starters"
    Poszukaj np. u siemensa.com i znajdzesz.
    Uzywa sie tego od 100KM w zwyz.

0