Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv unitra uck5013z na bazie samsunga ck5013z problem z kolor

skawin_69 16 Dec 2006 18:38 999 4
    skawin_69
    Level 10  
    witam wszystkich kupiłem uzywany tv za nie duze pieniądze po przywiezieniu i uruchomieniu okazało się ze tv swieci jednym kolorem niebieskim .Gdy włączyłem obraz kontrolny z kolorami nibieski kolor wchodzi na pole gdzie powinien być czerwony zas nie ma go tam gdzie powinien być. Wymieniłem kilka kondensatorów w okolicy zasilacza w tym duzy elektrolit bo był napuchnięty,usunięto tez kilka zimnych lut na pk. poprawiło to w małym stopniu ostrość obrazu , ale głównego problemu nie rozwiązało. Przy układzie dekodera koloru jest potencjometr był on ustawiony na srodku przekrencając go w prawo na full tzw zmniejszając opór wszstko wraca do normy tv świeci dość dobrze jedyny problem z takim ustawieniem to fakt ze kolory są wyświetlane w 50% wiadome ze nikt nie ogląda tv przy 100% wyswietlanych kolorów więc mogło by tak zostać lecz myśle ze problem nie został rozwiązany Za dobre rady z góry dziękuje
    dybas
    Level 37  
    Być może, że katody kineskopu tracą emisję. Oprócz regulacji w dekoderze, można regulować we wzmacniaczu wizji. Nie znam akurat tego
    modelu, więc nie wiem, czy można tego dokonać bezpośrednio,
    czy trzeba wchodzić w opcje serwisowe.
    skawin_69
    Level 10  
    tv to staruszek być moze tak jest, na katodach jest 90-110v ,w zmacniaczu wizi jest pięć reg. potencjometrów jednak tv swieći najlepiej na ustawieniu fabrycznym , wcześniej wspomniana dająca pozytywny efekt regulacja znajduje się przy tda3561a dekoder chrominacji w systemie pal , przy głównym procku pca84c640/019 ktoś wlut dodatkowe kond. czy jest mozliwe wejśćie w tryb serwisowy tego procka
    dbak
    Level 17  
    Ten procesor nie posiada trybu serwisowego.
    Konfiguracja niektórych funkcji odbywa się poprzez dolutowywanie diod do
    konkretnych nóg procesora.
    W pamięci siedzą tylko nastawy tzn. programy, ustawienia podstawowych regulacji (jaskrawość , kontrast , głośność).
    skawin_69
    Level 10  
    witam ponownie zmieniłem tory przed wzmaczniaczem wizi na pk tor niebieski na zielony i telewizor zaświecił na zielono wnioskuje ze wz i kineskop są dobre potenciometr o którym w cześniej wspomniałem powoduje obnizenie napięć o 10v na katodach pk wtedy właśnie tv swieći w miarę dobrze . na płytkę wz ma byc podane napięćie z trafa wn przez diode 180v jest 170 gdzie szukać usterki proszę o pomoc