Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie pasywne karty graf. - radiatory home made

16 Gru 2006 19:34 1900 7
  • Poziom 15  
    Witam. Dzisiaj założyłem na swoją kartę graficzną radiatory 'własnej produkcji'. Karta to Radeon 9600 pro 256MB. Radiatory pochodzą ze starych PII. Czy radiatory na pamięciach mogą być tak umieszczone czy muszą być na każdej pamięci osobny radiator? Chciałbym aby ktoś ocenił moje dzieło :)
    Chłodzenie pasywne karty graf. - radiatory home made Chłodzenie pasywne karty graf. - radiatory home made
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Nawet zgrabnie to wyszło.
    Radiatory kleiłeś klejem przewodzącym?
    Na pamięciach tak mogą być.
  • Spec od komputerów
    Przydał by się jeszcze lekki nawiew na te radiatory.
  • Poziom 21  
    jesli nie bedziesz podkrecal to wystarczy i bez nawiewu moim zdaniem.
  • Poziom 15  
    Zapomniałem dodać, że na radiatory dmucha 80mm. Później będzie 120mm na wolnych obrotach :) Do przyklejenia użyłem taśmy termoprzewodzącej 3M 200MP.
  • Poziom 29  
    Witam

Uwazam,ze nic nie zastapi tutaj kleju termoprzwodzacego.

Wspolne radiatorki lub osobne to raczej kwestia gustu.

Jezeli ma Kolega okno w budzie to polecam pomalowac te radiatorki farba,najlepiej UV.
  • Poziom 32  
    W sumie wspólne radiatory to lepsze rozwiązanie (większa powierzchnia oddawania ciepła i balans cieplny pomiędzy sąsiednimi kościami pamięci).
  • Poziom 27  
    Witam. Oto mój stary temat w którym opisuje chłodzenie mocowane na śruby do Radeona 9550.

Klik

Z kolei wspólne a osobne radiatorki to już kwestia zdolności ślusarskich. W przypadku chłodzenia DIY to ciężka sprawa. Przecież pamięci i powierzchnia rdzenia mogą być na różnych wysokościach.