Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Mastercook 3400 - migotanie

pablomis 17 Dec 2006 14:41 3803 3
 • #1
  pablomis
  Level 11  
  Witam

  Mam problem podobny do przedstawionego w https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic99818.html.
  Czyli po nagrzaniu się piekarnika zdarza się, że przekaźniki zaczynają migotać. Ginie ustawiona temperatura i ustawia się defaultowe 180C. Zegar się nie resetuje ale wszystkie cyferki znikają na jakiś czas.
  Dodatkowo zdarza się, że ustawiona temperatura nie jest respektowana (ale nie jest to zasada - zazwyczaj zdarza się to po takim migotaniu).
  Dodam, że zegar wyciągnąłem i sprawdziłem działanie. Jako czujnik temperatury podpiąłem potencjometr i sprawdzałem zachowanie się przekaźników - wszystko było ok.
  W zegarze nie było jeszcze nic wymieniane.
  Czy zna ktoś przyczyne tego migotania?

  Będe bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 • #2
  bronek1806
  Level 22  
  witaj!
  po pierwsze jeżeli zegar ustawia się na 180stopni to znaczy ze wypalone albo przegrzane są styki w łączniku Krzywkowym (łącznik którym wybierasz funkcje) wymień go.
  po drugie jeżeli zegar nie reaguje na zmianę temp w piekarniku, to wtyczka od czujki temp niema dobrego styku w kostce przy zegarze (popraw styki podoginaj blaszki) i powinno chulac
 • #3
  pablomis
  Level 11  
  Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś bronek1806:
  Ustawienie temperatury działa jak najbardziej wszystko ok. Problem jest tem, że w pewnym momencie zegar gaśnie samoczynnie, strzelają przekaźniki - to jest przy nagrzanym piecyku. Dopiero później czasami następuje ignorowanie temperatury.
  Niestety ale twoja podpowiedź nie pomogła zlikwidować migotania !!

  Czekam na dalszą pomoc !
 • #4
  awy
  Level 19  
  Nastaw temperaturę i popukaj lekko w szybkę zegara lub odkręć przedni panel i popukaj w jego obudowę. Jeżeli temperatura się resetuję należy go rozebrać i poprawić zimne luty.