Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWG 695. Uszkodzone gniazdo w obudowie. Sposób naprawy.

5stek 17 Dec 2006 18:08 2597 8
    5stek
    Level 10  
    Witam W mojej pralce Whirlpool AWG 695 zablokowało się łożysko lewe po przeciwnej strony bębna niż koło pasowe i lekko uszkodziło (wytopiło i naderwało) gniazdo w obudowie Czy jest jakiś profesionalny sposób naprawy obudowy- zestaw naprawczy oprucz wymiany drogiego zbiornika?
    Jestem inwalidą poruszam sie na na wózku ale drobne sprawy naprawiam.
    Jak odczepić amortyzatory i wyjąć zbiornik po wyjęciu bębna aby mieć lepszy dostęp do naprawy gniazda tego łożyska:?:
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    5stek
    Level 10  
    Bardzo dziękuję znalazłem rysunek i potrzerzebne wiadomości i mogę już dalej naprawiać
    Pozdrawiam
    5stek
    Level 10  
    Jeszcze tylko proszę o podpowiedź jak odczepić amortyzatory i wyjąć zbiornik aby mieć lepszy dostęp do naprawy gniazda tego łożyska gdyż po wyjęciu bębna okazało się że jest tylko trochę uszkodzone:?:
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Parol
    Level 17  
    Najlepiej zamiast wyjmować zbiornik i dorabiać tuleje to proponuję wkleić nowe łożysko.Ja to robię od kilku lat i zdaje egzamin.Najpierw trzeba podfrezować gniazdo żeby nowe łożysko wraz obudową weszło bez problemu.Z nowego łożyska zdjąć uszczelkę,bo będzie nie potrzebna.
    Rozrobić klej poxipol szary małe opakowanie.Podgrzać klej suszarką do włosów,żeby był rzadszy(klej wtedy wiąże szybciej i trzeba sie spieszyć).Posmarować klejem gniazdo w zbiorniku i obudowę plastykową łożyska.Wcisnąć łożysko do zbiornika.Z drugiej strony zbiornika założyć zawleczkę i docisnąć łożysko z założoną zawleczką w kierunku środka zbiornika.Mamy ustawione łożysko.Czekamy kilkanaście minut na związanie kleju.Następnie nadmiar kleju,który nam wyszedł dookoła obudowy łożyska dokładnie usuwamy.Ja to robię małym frezikiem zamocowanym na wiertarce.Kleju na obwodzie obudowy łożyska nie może być ani milimetra bo będzie obcierał o bęben.
    5stek
    Level 10  
    Pralkę z pomocą kolegi i dzięki bezcennym wskazówkom z forum naprawiłem. Zastosowałem tuleję po dokładnej ocenie uszkodzeń zbiornika z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic473456.html
    ale wewnętrzną średnicę Φ 56mm musiałem zwiększyć na Φ 57mm gdyż nowe łożysko nie wchodziło. Konieczne okazało się też podłożenie plastykowej podkładki między czoło łożyska a bęben, gdyż dorobiona tuleja obcierała o mały kołnierz który jest na bębnie wokół niego.

Pomysł uważam za dobry i jeszcze raz Bardzo Wszystkim Dziękuję życząc

Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2007 Roku :D:D:D