Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka ARDO, silnik nie startuje

17 Gru 2006 19:55 4327 9
  • Poziom 23  
    Cześć.
    Zepsuła mi się lodówka ARDO. Problem w tym że nie mogę odczytać typu i żadnych danych identyfikujących ją. Jest to mała lodówka wysokości szafki kuchennej.
    Chodzi o to że nie startjuje silnik agregatu.
    Czy możecie mi pomóc podsyłając jakiś schemat lub manuala podobnego typu. Termostat jest bimetaliczny nie ma w niej elektroniki.
    Być może coś z termikiem ale za bardzo nie wiem gdzie go szukać?
    Proszę o odrobine wyrozumiałości przed swiętami.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Jeżeli jest cisza to prawdopodobnie padł termostat a jeśli startuje na pare sekund i rozłącza to uszkodzona jest sprężarka.Pomiń termostat i wszystko będziesz wiedział.Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale właśni pojawił mi się dostęp do sieci.
    Pewnie ze sprawdzałem termostat. Po zwarciu przewodów nic sie nie dzieje, ale jak rozłączam to sie lekko iskrzy. Nie ma oznak przysiadania napięcia.
    Mcie moze jakis schemat podobnego urzadzenia i co gdzie sie tam koło silnika znajduje.
  • Poziom 23  
    Ja wiem że to jest proste. Kiedyś w średniej w technikum miałem praktyki w serisie AGD, ale teraz po tylu latach nie pamiętam tego, aż wstyd się przyznać.
    Za bardzo nie wiem dlaczego po zmostkowaniu termostatu nic się nnie dzieje a po rozwieraniu tego lekko iskrzy. JKest to wrażenie jakby kondensator był tylko załączny.
    A dlaczego silnik nie rusza?
    Masz może jakiegoś manuala z rysunkami może to mi pomoże
  • Poziom 23  
    żarówka jest w komorze chłodniczej we wnątrz do oświetlenia. Jesłi o to chodzi.