Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa sprzętu. Wzmacniacz Unitra i 2 kolumny. Czy opłaca się kupować suba?

rafaljakichmalo 17 Gru 2006 20:02 1103 4
  • #1 17 Gru 2006 20:02
    rafaljakichmalo
    Poziom 13  

Witam
    Mam dylemat związany z rozbudową sprzętu. Posiadam wzmacniacz Unitra ws-304, i podpięte 2 kolumny od Diory Amator2 z wymienionymi głośnikami basowymi( na zamienniki z STX ), i 2 kolumny własnego wykonania. Własnego, lecz marnego: oparte na obudowie od starego telewizora, obłożone panelami podłogowymi... Do tego 100 watowe gł. wysokotonowe o woofery Atex Sound 200watt max. Teraz juz wiem, ze lepiej zagraja mi te małe 15-watowe pierdziawki od Diory niż te moje.Zastanawiałem sie nad mozliwościami ich rozbudowy, ale nie chce znów przedobrzyć ( ze względu na mały budżet...).
    Wykombinowałem, żeby zakupić suba i podłączyc szeregowo pod jeden kanał z jednym z głośników ( bo przełączanie na 2 zestawy głośników mi nie działa) Diory a pod drugi, drugą Diore.
    Mam na oku cuś takiego http://www.allegro.pl/item149836316__subwoofer_samsung_pass_80_watt_nowy_.html
    Czy ktoś może mi doradzić czy to się opłaca, a jeśli nie to co jest najsensowniejszym rozwiązaniem.

0 4
  • #2 18 Gru 2006 09:49
    michał pytel
    Poziom 13  

duzo zalezy od impedancji glosników Twoich i firmowych

0
  • #3 18 Gru 2006 15:15
    rafaljakichmalo
    Poziom 13  

wszystko jest na 8ohm.Zastanawiam sie tez, aby kupic dwa suby i podlaczyc je w wyzej wymieniony sposob pod obydwa kanaly, bo z jednym bedzie niesymetrycznie. Ewentualnie jakis aktywny z wejsciami z 2 kanalow, ale czy sa takie?? Nigdy sie nie orientowalem w budowie subwooferow od strony technicznej na tyle, zeby moc je oceniac. Czy takie rozwiazanie wchodzi w rachube, a jesli tak to co dalepsze efekty??

0
  • #4 03 Sty 2007 14:33
    michał pytel
    Poziom 13  

witam.trochę to zagmatwane, spróboj podłaczyć najpierw to co masz, może będziesz zadowolony z efektu.jeśli nie to dorzuć jeszcze te subki. pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

aha, ale czy wzmacniacz tyle pociągnie? jak za bardzo go obciążysz to mogą pójść końcówki mocy, albo inne elementy

0
  Szukaj w 5mln produktów