Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SL - CH505 - problem z laserem i tacką.

17 Gru 2006 21:58 1773 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam stareńką modułową wieżę technicsa.
    Czytnik cd to jak w temacie SL-CH505.

Problemy są dwa:
    Nie za dobrze czyta(ł) płyty (oryginalne znośnie - pirackie fatalnie). Czyszczenie lasera niewiele dało.
    Wyczytałem na forum, że trzeba podkręcić potencjometr... zabrałem się za rozkręcanie lasera no i w trakcie walki rozwaliłem, zamontowaną pod tacką na CD, plastikową zębatkę służącą do wysuwania tacki... :( pełna demolka.

Efekt jest taki że do potencjometra się nie dogrzebałem a teraz jeszcze i tacka nie chce się wysunąć/zamknąć jak trzeba :(

I tu dochodze do senda sprawy - nie bardzo mam ochotę na zmianę wieży - ta którą mam absolutnie mi wystarcza - jednak zależy mi na możliwości odczytu CD.

Co teraz?
    Szukać całego takiego modułu? może znacie jakiś serwis/sklep w okolicach warszawy gdzie kupię laser z mechanizmem wysuwania tacki?

Za wszelkie sugestie będę wielce zobowiązany...

PS.
    Proszę się nie śmiać, tak, wiem że dałem ciała na całej linii... :((

Pozdrawiam
    MaZuR
  • Serwisant
    Można w North lub na forum zamówić potrzebne elementy i żłozyć mechanizm zmieniarki a co do czytnika to wymienić może tez być wadliwy silniczek od obrotu płyty napisz czy przeskakiwało czy nie czytało płyt?
  • Poziom 2  
    Telo napisał:
    Można w North lub na forum zamówić potrzebne elementy i żłozyć mechanizm zmieniarki a co do czytnika to wymienić może tez być wadliwy silniczek od obrotu płyty napisz czy przeskakiwało czy nie czytało płyt?

Dzięki za odpowiedź.
    Tyle że nie wiem które to są owe potrzebne elementy - cały laser, to wiem.
    Czasem nie widział przegrywanej płyty.. po zamknięciu tacki słychać było jak laser stara się odczytać płytę i nic nic poza tym jak już zobaczył to np 1 utwór grał normalnie a potem się zawieszał i odtwarzał zapętlony fragment 1s. Oryginały, jak juz je zobaczył(a raczej widział), czytał bez problemów.

Co do mechanizmu wysuwania tacki - na 100% chodzi o zębatkę - obejrzałem brakuje w niej 2ch zębów (a to ok 20% wszyskich) i w momencie kiedy zębatka trafia na miejsce gdzie jest szczerbata - przestaje się wysuwać tacka :(

Zastanawiam się czy można podmienić cały mechanizm lasera i tacki - zostawiając jedynie obudowę?

Pozdrawiam
    MaZuR