Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop 2500 W - problem

erzyk 17 Gru 2006 22:46 810 1
  • #1 17 Gru 2006 22:46
    erzyk
    Poziom 12  

Niedawno dostałem stroboskop nieznanej mi marki o mocy ponoć 5000 W co okazało się kompletną bzdurą gdyż posiada palnik 2500 W. Wygląda na polski produkt.
    Skonstruowany jest jak to na nowoczesny stroboskop przystało z jednej małej płytki elektronicznej, zaznaczam tu, że bardzo podobnej do tej ze stroboskopów sclat 2000. Różnica polega generalnie na tym, że stroboskop nie posiada kondensatorów (mam na myśli tych dużych do gromadzenia energii) i ma oprócz zewnętrznego wejścia wyzwalania, wejście regulacji jasności sterowane 0-10V.
    Problem polega na tym, że jego moc błysku jest niewiarygodnie słaba i porównywalna do urządzeń o mocy od 300 do 500 W. Dysponuje również stroboskopem o mocy 1500 W który daje znacznie mocniejszy efekt.
    Próbowałem znaleźć problem na różne sposoby, jednym z nich było podłączenie układu wyzwalającego ze stroboskopu 1500 do końca mocy stroboskopu 2500, efekt błysku był lepszy, ale wciąż słabszy od stroboskopu 1500 pracującego z własną lampą. Dodatkowo nie pobiera z sieci tyle mocy jak ten 1500, stwierdzam tak na podstawie automatycznego bezpiecznika o wartości 10 A, który wywala po 3 błyskach pełnej mocy stroboskopu 1500W, a stroboskopem 2500W nie udało mi się jeszcze go przeciążyć. Nie w tym jednak rzecz.
    Podsumowując, proszę o jakieś rady, jak rozwiązać problem tak słabego błysku w tak mocnym urządzeniu. Dodam, że lampa jest prawie nowa, a ponoć stroboskop kiedyś przez krótki czas po zakupie oddawał o wiele mocniejsze błyski.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 1
  • #2 13 Lut 2007 11:33
    Tomasz W.
    Poziom 14  

Witam, nie wiem czy sprawa jest nadal aktualna, sprawdź czy przy tak słabej mocy błysku tą moc możesz jeszcze regulować, jeżeli nie to prawdopodobnie padnięty potencjometr, jeżeli ta płytka jest podobna do sclata2000 to wymień w niej układy scalone (powinny być na podstawkach) często jest tak że padają wszystkie

0