Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmniejszenie napięcia ładowania Li-On odtwarzaczy iRIVER?

szachu-cad1 17 Gru 2006 23:21 816 0
  • #1 17 Gru 2006 23:21
    szachu-cad1
    Poziom 12  

Mój problem dotyczy zbyt wysokiego napięcia ładowania baterii Li-On. Posiadam ładowarkę impulsową do telefonu SIEMENS ME75 dającą 8V spadające do 4,5V przyładowaniu prądem 700mA. Ładowarkę tą chcę użyć również do ładowania dwóch odtwarzaczy iRIVER. Odtwarzacze ładowane są oryginalnymi ładowarkami napięciem 5,3V (700mA) i 5,0V (300mA) (oba akumulatorki Li-On).
    Wykonywałem już próby ładując odtwarzacze ładowarką z SIEMENSA lecz napięcia spadają do 5V przy ładowaniu dopiero, kiedy w obwód dodam odpowiednią liczbę diod prostowniczych ograniczających napięcie. Wszystko przebiega bez problemu lecz obawiam się:

1. Czy takie ładowanie przez diody prostownicze nie uszkodzi akumulatorków Li-On po jakimś czasie (dioda EM516 przy prądzie 300mA odtwarzacza IFP995 i dioda P600 przy prądzie 600mA odtwarzacza H320)? Na razie wszystkie parametry w czasie ładowania są w normie (prądy i napięcia ładowania tak jak w oryginalnych ładowarkach odtwarzaczy).
    2. Czy napięcie ładowania baterii Li-On może oscylować na początku ładowania w granicach 5,4…5,5V? Jakie napięcie uszkodzi baterię?

0 0