Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon NAD - ustawienie ramienia.

Marek Ulaszek 18 Dec 2006 10:41 3646 4
    Marek Ulaszek
    Level 22  
    Mam pytanie dotyczące gramofonu z zdjęć poniżej. Chodzi mi o to w jakim celu znajduje się przy ramieniu ten sprężynowy "drut" i czy coś nie brakuje w tym mechnizmie ustawienia ramienia. Pozdrawiam.

User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Marek Ulaszek wrote:
    Mam pytanie dotyczące gramofonu z zdjęć poniżej. Chodzi mi o to w jakim celu znajduje się przy ramieniu ten sprężynowy "drut" i czy coś nie brakuje w tym mechnizmie ustawienia ramienia. Pozdrawiam.

Gramofon jest niekompletny. Brakuje w nim żyłki i ciężarka antyskatingu. Powinno to wyglądać jak na zdjęciu poniżej. Przestawianie żyłki na karbowanym pręcie, zmniejsza lub zwiększa siłę antyskatingu. Ciężarek powinien ważyć ok. 2g i można go wykonać z ołowiu.
    O kalibracji ramienia, można poczytać tam http://www.rcm.com.pl/hobby/phono/kalibracja/kalibracja.php

GM
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeszcze jedna sprawa. Moim zdaniem, ramię antyskatingu powinno być ustawione jak na zdjęciu poniżej, czyli równolegle do ramienia gramofonu.

GM
    Marek Ulaszek
    Level 22  
    Dziekuję przedmówcą. W zasdzie wszystko wyjaśnione. Daodam tylko, że owszem pręt z karbami może być ustawiony tak jak wyżej ( a można go przesuwać o kilka stopni - pewno to też minimalna regulacja ).