Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tevion MD41570, naprawa akumulatorków. Nie można z/do niego dzwonić.

slawek1111 18 Dec 2006 19:31 1325 2
 • #1
  slawek1111

  Level 27  
  Wiam
  Dostałem do naprawy telefon TEVION MD41570,okazalo sie że miał uszkodzone akumulatorki.Po ich wymianie telefon się włączył lecz po wlączeniu go do sieci nie można z niego zadzwonić i nie można się dodzwonić.Pomimo to że jest wlączony do sieci nie pokazuje zasięgu.Ma niemieckie meni i nasuwa się pytanie czy w meni ustawieniach trzeba coś zmienić czy jest poprostu uszkodzony.Dodaję że centralka z telefonem się komunikuje.Proszę o jakieś wskazówki może ktoś ma taki telefon lub taki naprawiał.
  Proszę też o schemat do tego telefonu jeżeli ktoś taki posiada.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  zybex
  Helpful for users
  To tylko kwestia sznura liniowego. Inaczej łączymy niż Niemcy, stąd nie dzwoni i nie masz sygnału, mimo iż baza i słuchawka "widzą" się.
  Dokładniej mówiąc w Polsce łaczymy aparat na styki 3 i 4 we wtyku RJ, a Niemcy łączą na stykach 2 i 5 tegoż samego wtyku.
  Przeróbka kabla jest bardzo prosta. Można też użyć wtyku starego typu i właściwie podłączyć te kabelki lub zastosować przejściówkę RJ na WT-4 z odpowiednią zamianą kabelków w tej przejściówce.
  Oczywiście, jeżeli telefon niemiecki był kupiony w sklepie w Polsce, to już powinien być dostosowany do naszych standardów.
  Innym sposobem jest przerobienie w bazie tak gniazda, aby typowy "polski" kabel do niego pasował. To jednak jest troszkę trudniejsze.
 • #3
  slawek1111

  Level 27  
  Slicznie Ci dziękuję za wyczerpującą informację tym samym zamykam post