Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać? Dobór wzmacniacza. Własnoręcznie zbudowana kolumna.

18 Gru 2006 20:18 650 1
  • Poziom 11  
    Witam !!

Proszę jeszcze raz o wyrozumiałość wiem juz kilkanaście razy zadawali wszyscy jedno pytanie a ja znow to samo ale coz w szukaj nie ma wszystkiego :/ A mianowicie chodzi o to iz posiadam wlasnorecznie zbudowana kolumne do ktorej wpakowalem lacznie 4 głośniki ( 2*samochodowe tonsil 20RMS - 40W max i do tego malutki głośniczek z suba z serii glosniczkow z manty JUMO BASS no a na sam koniec dokupilem basowy 100W max RMS bedzie miec 40 lub 50:) ) te 3 podlaczone pod jedno wyjscie poprostu wszystkie + do wszystkich + a - do minusow a basowy osobno do osobnego wyjscia i zamontowalem rure bass reflex to wszystko i moje pytanie brzmi tak do tego zeby przynajmniej to gralo jakis naj naj tanszy wzmak lub do zrobienia ale jak najprostrzy schemacik poniewaz nie zabardzo mam takie umijetnosci no i mam 14 latek :/ a juz mnie zaczęło to kręcić:):):):):) POZDRO FOR ALL :) THX zgory za sensowne odpowiedzi :)
  • Admin grupy audio
    Witam

W "szukaj" jest wszystko, tylko trzeba troche pomyśleć i odpowiednio zinterpretować informacje.

Po 1. Musisz znać całkowitą impedancje Twojej kolumny
    Po 2. Musisz zastosować zwrotnice, bo to co zrobiłeś kompletnie nie ma sensu i przy okazji popalisz głośniki albo wzmacniacz (któego jeszcze nie masz)
    Po 3. bez sensu jest pakowanie głosnika samochodowego i "bzdzidła" z manty.
    Po 4. Musisz znać całkowitą moc zestawu (od tego zależy moc jaką ma dostarczać wzmacniacz)

Pozdrawiam