Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr V&A czy ktoś z koelgów miał z nim do czynienia

ozman 18 Dec 2006 22:56 2696 7
    ozman
    Level 21  
    http://www.multimeterwarehouse.com/VA19Sf.htm

W Polsce do dostania w cenie 200zł więc rewelacja, ale jak się spisuje w praktyce. Czy to kolejny chińczyk z kiepskimi elementami i mało wiarygodny?
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    podana niedokładność pomiaru; ±0,7% dla DC i znacznie więcej dla innych specjalizowanych pomiarów wyjaśniają wszystko... :cry:
    Z taką niedokładnością to ja mogę kupić podobny miernik (który w sensie Ustawy o Pomiarach nim nie jest) za 10,- zł.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    Kolego :arrow: chaka, za podobnej klasy multimetr (DT9208A), tylko bez pomiaru indukcyjności (poza tym najniższy zakres 2mH to z lekka nieporozumienie), ale za to z pomiarem pojemności o najniższym zakresie o rząd mniejszym (2nF) dałem równo rok temu 40,- PLN, kupując na targowisku u skośnookich (pierwsza ręka)... :D

Pozdrawiam
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mi sie wydawalo ze miedzy tym DT9208A a UT70A jest przepasc:P nie zalezy mi na pomiarze tak malych pojemnosci. Zalezy mi za to na pomiarze indukcyjnosci cewek zwrotnic glosnikowych wiec taki zakres mi jak najbardziej odpowiada. Szkoda ze nie da rady przy jego pomocy ocenic stopnia wyschniecia kondensatorow zasilacza.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    chaka wrote:
    Mi sie wydawalo ze miedzy tym DT9208A a UT70A jest przepasc:P

ale skąd to stwierdzenie skoro oba mają ten sam układ wolmierza na ICL7106... :cry:

chaka wrote:
    [ ... ]
    Szkoda ze nie da rady przy jego pomocy ocenic stopnia wyschniecia kondensatorow zasilacza.

Dla dużych pojemności kondensatorów elektrolitycznych pozostaje pomiar metodą balistyczną i przy ich rezystancjach wewnętrznych na zakresach woltomierzowych oba mierniki do tego celu nadają się.

Pozdrawiam