Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNLOCKER SAGEMA 920

28 Lip 2002 00:58 3372 10
  • Poziom 15  
    Poszukuję unlokera do sagema 920 8O
  • Poziom 15  
    ver 6 - jeżeli o to chodzi. Pojawił sie nowy problem bawiłem się jakimiś programami i chciałem usunąć loka - w tej chwili na wyświetlaczu miga jakaś mała ikona i jest napisane : SIM ZABLOKOW
  • Spec od GSM
    Witam, nie mogles z tym poczekac? Teraz jest ci potrzebny sagem doctor najnowsza wersja, 1.4F chyba nie pamietam.
    1.Uruchamiasz program i wybierasz COM-a np 1
    2. Wybierasz szybkosc transmisji naciskajac B default w 920 4800bits/s
    3. Naciskasz funkcje weryfing eeprom checksum
    4. pyta cie o fon ID wybierasz BruteForce
    5. popychasz dalej program (uwazaj telefon moze sie wylaczyc jak tak zrobi to wlacz go ponownie program go znajdzie)
    6 Nastepnie napis simlocked zniknie a ty musisz miec soft Dejana do 920 ktory robi wersje s6
    7 jednym robisz read
    8 druim programem kalkulujesz kod
    9 wpisujesz w simlock menu albo jak ci wypisze ze zla sim i po sprawie [/code]
  • Poziom 15  
    Masz może ten programik?
    Dzięki za opis :lol:
  • Poziom 15  
    Mam program "sagem doctor 14c" postepuje wg Twoich instrukcji .
    Po wybraniu prędkości odczytu wciskam 9 (checskum eeprom..) mam do do wyboru ver tel .Daje 6 i wyskakuje error........... :?: :?:
  • Poziom 15  
    Jeżeli mozesz to wyslij mi ten program jeszcze raz bo nie doszedł.
  • Poziom 13  
    Podstawowa zasada dla Sagema ( i dala paru jeszcze innych typów ) zrobić backup zanim coś sp...... .
    Wiesz wtedy, czy jest wszystko ok w połączeniach czy np. fieldy nie sa zabezpieczone przed odczytem, no i mozesz wrócić z dalekiej podróży jakby co.
    W twoim przypadku nadal musisz zrobić backup przy pomocy sagemdr-a w celu sprawdzenia czy wszystkie fieldy się czytają i backupu zabezpieczającego przed głebszą wtopą.
    Potem sprawdzić co jest sp..... i ew. naprawić to czyli wrócić do stanu początkowego.
    Najczęściej potrzebny jest wtedy phoneID.
    Sagemy na prockach Infineon mają układ Dallas, wktórym ten ID jest zapisany na stałe.
    Dróg naprawy i unlockowania dla sagemów jest tak wiele, że nie da się opisać tego krótko.
    Poniżej podstawa do ulockowania większości zwykłych sagemów.
    Jeszcze raz
    1 backup
    2 co jest nie tak w eepromie ew naprawa
    3 ew unlock
  • Poziom 15  
    Dzięki za programy.
    Sagem doctor który wysłałeś nie obsługuje niestety tej versji telefonu o który mi sie rozchodziło. Naprawiłem tym programem innego uwalonego sagem 939. :P
    Potrzebowałbym sagema doctora do MC920 ver FT 3,4 E , lub innego programu który dałby sobie z tym radę.
  • Poziom 13  
    Sagem dr nie obsługuje MC?
    W jakim sensie?
    Jeśli są fieldy zabezpieczone przed odczytem to rzeczywiście będzie problem.