Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE K800i - oszczędność energii podczas długiej rozmowy

tysiulek 19 Gru 2006 10:45 962 0
    tysiulek
    Poziom 13  
    Witam serdecznie,
    Mam dla Państwa informację ale i pytanie.

W telefonach SE K700i, K750i i K800i podczas rozmowy delikatnie świeci wyświetlacz. Zurzycie energii jest niskie, jednak podczas gdy bardzo często rozmawia się przez komórkę w ciągu dnia i czasami jedna rozmowa trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut to bateria szybciej się rozładuje (logiczne).
    Niedawno podczas rozmowy na K800i, wszedłem do menu głownego w telefonie i wszedłem do menu z smsami, wybrałem napisz wiadomość. Zrezygnowałem z napisania smsa, ale telefon cały czas miał wybraną tą opcję. Po kilkunastu sekundach podświetlenie gaśnie całkowicie. Można powiedzieć Eureka. Testowałem to na K700 i K750 i tam ten sposób nie działa.
    Tak więc można nazwać to luką w oprogramowaniu a jednocześnie rozwiązaniem dla długo gadających.
    Niestety sposób ten nie przyda się dla tych którzy z telefonu częściej smsują niż dzwonią, ale na pewno jest on użyteczny dla ciągle dzwoniących. Sposób ten przypomina gaszenie silnika samochodu przed zamkniętym przejazdem kolejowym.

Mam również SE k750i jednak tam nie udało mi się znaleźć żadnego sposobu na wyłączenie podświetlenia w trakcie rozmowy. Może komuś z was się to udało?

Pozdrawiam!