Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brava - błąd czujnika temp

19 Gru 2006 16:51 2133 9
  • Poziom 13  
    Witam.
    Fiat Brava 1.4 12v 98r. Podczas jazdy zapala się kontrolka wtrysku. Diagnostyka wykazała błąd 020A - czujnik temp: sygnał nieprawdopodobny. Czujnik został wymieniony, ale dalej to samo. Ominąłem seryjną wiązkę i podłączyłem go bezpośrednio do sterownika, ale dalej to samo. Dopóki się nie zapali kontrolka wskazania temp są idealne, gdy łapnie usterkę nie ma możliwości jej skasowania na pracującym silniku.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Dzięki
  • Poziom 17  
    podlacz komputer i zobacz jaki sygnal daje czujnik tzn jaka temp pokazuje.zobacz co sie dzieje kiedy zapisuje sie blad.
  • Poziom 13  
    Zanim wyskoczy usterka czujnik pokazuje dokładną temperature. Gdy łapnie usterke temperatuja zawiesza się na 96 stopniach, czyli po prostu nie widzi tego czujnika (gdy go odepne to tez pokazuje 96 stopni)

momik12 napisał:
    zobacz w sterowniku

Co mam zobaczyć w sterowniku??
  • Poziom 17  
    troche mi to wyglada na uszkodzenie sterownika.a czy napewno wymieniles ten czujnik co trzeba?
  • Poziom 13  
    Ruffus-servis napisał:
    troche mi to wyglada na uszkodzenie sterownika.a czy napewno wymieniles ten czujnik co trzeba?

Tak. Chociaż niepotrzebnie bo stary jest dobry. Jest to czujnik który podaje informacje do sterownika, ma dwa piny. W tym aucie jest jeszcze jeden jednopinowy który daje inf na wskaźnik.

Dodam jeszcze że usterka pojawia się dopiero po przejechaniu 2-3 km, niekiedy kontrolka sama gaśnie, lub wystarczy go zgasić i ponownie odpalić aby wszystko wróciło do normy.
  • Poziom 31  
    sprawdz sterownik pod kątem zimnych lutów sygnał czujnika jest na 8 pinie.Przelutuj złącze w ECM.
  • Poziom 13  
    Rozebrałem komputer, przelutowałem piny, ale dalej lipa.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiązany:
    Termostat nie zamykał się do końca i powodował takie paranoje czujnika temp, przez co komputer głupiał i wywalał błąd.
  • Użytkownik usunął konto