Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podpiąć subwoofer do wiezy ??

Snajper_69 19 Dec 2006 18:46 3732 13
    Snajper_69
    Level 11  
    Witam mam pewnien problem i myśle ze pomozecie mi go rozwiązać !! Więc : Mam wiezę PHILIPS FW-C55 , kiedyś zrobiłem sobie subwoofer pasywny na głosniku ALPHARD LW800 , 120 watt , posiadam równierz zwykłe głosniki komputerowe . Któregos dnia troszke przerobiłem te głosniki komputerowe tzn. obydwa głosniki odpiełem od wzmacniacza i zamiast nich podpiełem zrobiony przezemnie subwoofer. Wieze i subwoofer podpiołem do kompa za pomocą małego jacka! efekt jest nawet spoko . ale przejdzmy do sedna sprawy :

Kiedyś zmuszony byłem wziąść mój sprzęt do kumpla na małą imprezke a bez kompa nie uruchomie subwoofera a wiadomo bez suba to jest słaby bass ! Czy jest jakaś mozliwość nie podpinać suba do kompa tylko bezposrednio do wiezy ??

FOTKA PRZEDSTAWIA WEJSCIA W WIEZY !
    danielkk
    Level 31  
    witam tez mam taka wieze i jak chciałem podpiąc do niej suba do tego wyjscia sub out to nie działało nie chciało grac...... byłem rozczarowany i kompletnie nie wiem co jest grane.
    Snajper_69
    Level 11  
    To nie fajnie !! Sam kiedyś sie zastanawiałem nad kupnem Subwoofera aktywnego tak do 350zł , ale zebrałem moc i zrobiłem sobie sam tyle ze pasywny :) !!
    Tomo66
    Level 15  
    bo to jest wyjście na aktywny sub tak mi sie wydaje bo mialem podobną wieże i jak podpiołem aktywny to działa
    danielkk
    Level 31  
    a probowałes w swojej wiezy podpiąc suba to tego wyjscia??
    Tomo66
    Level 15  
    w tym wyjściu pasywny nie zadziała wiem że można jakoś rozdzielać sygnał z głośników wieży
    ale dokładnie nie wiem o co chodzi mój kumpel tak zrobił
    Snajper_69
    Level 11  
    Nie próbowałem poniewaz jest to wejscie na subwoofer aktywny a ja takiego nie mam. ! Pasywny próbowałem i nawet nie ruszy !!
    danielkk
    Level 31  
    chcąc rozdzielic sygnał z głosnikow to trzeba po prostu zrobic filtr dolnoprzepustowy i podpiąc do niego wzmacniacz a następnie suba
    Snajper_69
    Level 11  
    Troche zboczylismy z tematu !! Lepiej powiedzcie jak zrobić z tym subem ??

Dodano po 21 [minuty]:

Moze gdybym zmienił końcówki w tym wzmacniaczu ?? Tzn. z JACKA na CHINCH . I zamiast podpiąc pod wejscie audio w kompie to podpioł bym pod wieze !
    patrykdud
    Level 22  
    Witam,

Panowie, co to za dyskusja??

Toż jak sub jest pasywny to niby jak ma działać? Kaszpirowski siłą woli ma ruszać membraną??

Zarówno z kompa jak i z wieży masz wyjście NISKOPOZIOMOWE więc można je obciążyć PARE MILIWATÓW a podpinanie głośnika conajwyżej uwali układy wyjściowe.

Musisz dorobić / dokupić wzmacniacz i dopiero wtedy coś usłyszysz. Filtr jest nie potrzebny bo wyjście SUB już ma odfiltrowane wyższe częstotliwości. Przydać się może jedynie układ przesuwający fazę i jakaś regulacja głośności.

Przejrzyj na Elce w DIY projekty sub'ów a zobaczysz o co chodzi ( 90% projektów to właśnie subwoofery ) albo wpisz subwoofer w wyszukiwarce, jest z tysiąc tematów i wszystko wyjaśnione na co, po co itd.

Póki co widzę że kolega ma zerową wiedzę i nie da się w dwu zdaniach wyłożyć teorii którą inni opisali w kilku/kilkudziesięciu książkach.

Miłej lektury, pozdrawiam
    Snajper_69
    Level 11  
    Dzięki za wszystki cenne info !!!!:D
    Teraz mozecie mi jeszcze powiedzieć czy jest jakaś możliwosc podpiecia zwykłych głosników od komputera pod tą wierze tak aby wszystko razem współpracowało ??
    danielkk
    Level 31  
    a masz orginalne głosniki do tej wierzy????po co chcsz podpinac komputerowe głosniki do tejwierzy?? przeciez głosnikiz PC sa małej mocy max 5W..... :D:D:D
    Snajper_69
    Level 11  
    Tak oczywiście orginalne głosniki są podpięte tak jak ma byc !! Moje głosniki komputerowe mają 2x45W i chce poprostu podpiąc je dodatkowo do tej wierzy aby efekt był jeszcze leprzy ! Oczywiscie jak to jest mozliwe ! :D
    Tremolo
    Level 43  
    temat po prostu niszczy poziom tego forum zamykam - kup stawy wzmacniacz i podepnij do wyjscia na subwoofer będzie działac. Temat zamykam.

2x45 - jeszcze takich głośników nie widziałem do komputera max 2x6W.