Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pare pytań do mini tesli

19 Gru 2006 19:57 1263 12
  • Poziom 12  
    Witam.
    mam zamiar stworzyć mini tesle. duzo czytałem na ten temat ale niestety mam jeszcze pare pytań. mam zamiar wykorzystać transformator WN z TV i do tego powielacz napięciowy. jaką te transforamtory mają moc i jaką minimalną moc musze mieć żeby jaki taki efekt osiągnąć?? nie wiem jak wysokie ma być uzwojenie wtórne, od czego zależy ilosc zwojów na pierwotnym i wtórnym??? z kondensatorem nie ma sprawy bo juz zrobiłem kilka... Jeszcze jedno od czego zależy indukcyjność uzwojenia pierwotnego?? byłbym wdzięczny jakby ktoś podał mi przykładową cewkę i wyoślił jak dla 5latka:)
    pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość:)
  • Poziom 12  
    jeszcze posiadam transformator oto jego dane z tabliczki:U1=220V, U2=2x4000V, I1nom= 1.85A,I1max=2.6, I2nom=50ma, I2reg=48-88mA troche za male napięcie ale ja chce stworzyć mini cewke:)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    a masz jakies doswiadczenie??? moze na poczatek zacznij od lampy plazmowej na trafie WN od TV.
  • Poziom 12  
    z wysokim napięciem nie mam żadnego. tyle co jakieś układy montowałem.... zapodasz jakimiś info na ten temat??
  • Poziom 12  
    heh....nie wiem czemu ale mi nie chce wchodzić ten mylab. chyba go zamknęli
  • Poziom 31  
    chyba tak bo mi tez nie chce sie ładowac a jeszcze nie dawno ta stronka istniała a na niej było naprawde duzo rzeczy
  • Poziom 12  
    pomożesz mi poszukać jakiegoś schemaciku??
  • Poziom 31  
    do lampy plazmowej?? czy do tesli??

zacznij lepiej od lampy bo to ciekawy projekt i bardzo efektywny wizualnie!!

Dodano po 47 [sekundy]:

chyba znalazłem tą stronke

http://mylab.pwii.pl/budowa.htm
  • Poziom 12  
    moze masz racje zaczne od czegoś prostrzego. pomóż mi poszukać jakiegoś schematu do lapmy plazmowej jakie tam bedzie potrzebne trafo??

Dodano po 1 [minuty]:

sory zapomniałem o stronce:Dktórą podałeś
  • Poziom 12  
    ok. dzieki.