Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pusta kolumna z 1 niskotonowcem

extremesuprasl 19 Gru 2006 20:19 738 2
  • #1 19 Gru 2006 20:19
    extremesuprasl
    Poziom 10  

witam, posiadam kolumnę z otworami na dwa głośniki, siedzi w niej tylko jeden głośnik niskotonowy (śr.17cm,80W,4omy z www.stx.pl) i jest jeszcze pośrodku taki plastikowy kanał chyba basowy czy jakoś tak. Wysokość kolumny to 60 cm, reszta po 40 cm. Chcem zamontować tam jakiś głośnik średniotonowy 60-80W , 4omowy. Zupełnie nie posiadam wiedzy o konstrukcji kolumny (zwrotnice itp.). Chciałbym aby jak ktoś by mógł podał mi co do takiej kolumny potrzebuje, jakiś schemat, czy tylko wystarczy połączyć te głośniki i bedą grały bez żadnych innych elementów? proszę o jakiś schemacik. Wzamacniacz mam 40W na kanał i 8omów.

0 2
  • #2 20 Gru 2006 13:32
    PrezesSkt
    Poziom 19  

Zwrotnice możesz zrobić sam na głośnik basowy robisz cewke z drutu o grubości około 1,5mm iloś zwoi dobierasz sam do swojego gustu jaki chciałbyś mieć bas nastębnie na sredni to robisz podobną cewke tylko z cieńszego drutu około 0,75mm żeby wyciszyć wysokie tony następni za cewke dajesz kondensator ekektrolityczny żwby wytłumić niskie tony i w ten sposub aotzrymujesz tony średnie następnie na sopran dajesz tylko kondensator w granicach od 47uf do 4,7uf też doświadczlnie i tak wygląda najprostsza zwrotnica 3-drożna.

0
  • #3 23 Gru 2006 20:13
    extremesuprasl
    Poziom 10  

jeszcze mam takie pytanko: jakie dokładnie kondensatory potrzebuję bo słyszałem że elektrolityczne się nie nadają i ile powinne mieć W ?

Dodano po 2 [minuty]:

a cewki jakie tak mniej więcej wartości powinne mieć w MH na niskotonowego a ile na średniotonowego?

0