Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson C84 błąd czarnego tuszu

BogdanS 20 Dec 2006 15:20 1976 2
 • #1
  BogdanS
  Level 20  
  Epson C84 nie widzi czarnego tuszu. Tusz jest w cartridgu ale w systemie pokazuje mi 0%. Pali sie kontrolka od tuszu i pozniej drukarka pokazuje tez ze nie ma czarnego tuszu. Podmnielilem tusze i obudowy z chipami, czarny tusz wsadzilem z chipem z żółtego a żółty z chipem od czarnego tj. chipy byly na swoim miejscu tylko rusze podmienilem. I tez nic, pokazuje ciagle ze nie ma czarnego tuszu. Pozniej podmienilem tylko miesca tj. czarny tusz z chipem od żółtego wsadzilem w miejsce czarnego a zółty z chipem do czarnego w miesce żółtego. A prosciej to tusze byly w swoim miejscu tylko chipy nie i tez pokazuje ze brak czarnego. I skonczyly mi sie pomysly co dalej robic :/
  Ma ktos jakis pomysl ????
 • #2
  piwos
  Level 24  
  Z tego co słyszałem od znajomych to z tymi (cała rodzina) drukarkami Epsona była dziwna, tajemnicza sprawa :idea:. Odrazu po ok. 12 miesiącach siadały. Przeważnie siadała elektronika ale zdażało się że też siadały tzw.głowice.
  Ja miałem jeden dziwny, właśnie taki przypadek, (odpuściłem - kosz) ale kolega z tego samego miasteczka miał tych przypadków 6 !!!! jeden po drugim, właśnie w tej rodzinie drukarek. Reklamować nie mógł bo właśnie, dziwnym zbiegiem okoliczności minęła gwaracja.
  Od tamtej pory wystrzegam się atramentów Epsona bo co i ruż słyszę nie ciekawe <temaciki> o nich.
  Mogły się równierz przepalić bezpieczniki smd.
  pozdrawiam -
 • #3
  konmaj
  Printers specialist
  Chciałem się zapytać, czy po zamianie miejscami pojemnika czarnego z żółtym sterownik pokazywał brak tylko czarnego, czy też czarnego i żółtego pojemnika? I czy próbowałeś skasować ten czarny reseterem? A założyć inny (kupiony lub pożyczony) czarny pojemnik?