Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ca10 awaria, miga pomarańczowa dioda, nie ma żadnego kodu.

20 Gru 2006 17:17 17379 33
  • Poziom 2  
    witam niedawno w ca 10 zaczela mi sie pojawiacz migajaca pomaranczowa dioda awaria
    ale kiedy wchodze w przeglad awari klaw 7 manipulatora nie pojawia mi sie zaden kod awari co to moze byc
  • Poziom 17  
    witam

Jeżeli tak się dzieje masz załączoną opcje "sygnalizacja awarii do skasowania". Po odczytaniu 7 nic ci nie pokaże wciskasz wtedy #. Wyjście z tej funkci innym klawiszem nie kasuje awarii. Powodzenia
  • Poziom 25  
    A może naciśnij dłużej klawisz 6 - jest to informacja o awariach, które ostatnio były, natomiast 7 - to aktualna awaria.
  • Poziom 15  
    Masz załączone powiadomienie telefonicne?
    Dzialaja ci wszystkie diody w manipulatorze(smieszne ale juz sie z tym spotkaLem)
    Jezeli masz laptopa to go podepni
  • Poziom 32  
    o ile wiem to jeżęli podczsa świecącej diody - awaria- ncisniesz przegląd to ma wyświetlić a przy 6-tce to musisz strzałkami przewijac pamięc
  • Poziom 10  
    U mnie nonstop swieci sie awaria.Zegar ustawiony 7 ka nie wskazuje awariji a dioda nie gasnie.Wyjscia sa z rezystorami.Co to moze byc? Prosze o pomoc! :cry:
  • Poziom 31  
    Instrukca do ręki, lista usterek, i po kolei wykluczać.
    Dioda awaria może się świecić z kilkunastu powodów.
    Np. awaria lini telefonicznej, sabotaż czujnika, przerwany przewód, słaby akumulator.
    Jak nie idzie odczytac usterek, to spróbuj zdjąć zasilanie na chwile. Po włączeniu sprawdź aktualne usterki, musi cos wyświetlić
  • Poziom 10  
    Instrukce pszeczytalem kupa raz.Juzh restartowalem z Reset z centralki.Co to jest USTERKA po Polsku? Linija tel. ok bo centralka mi dzwoni.???
  • Specjalista elektryk
    Jaki masz sygnał telefoniczny jak podniesiesz słuchawkę - przerywany?
  • Poziom 10  
    sygnal mam OK.(nie pszerywany) Ale to nawet pokazala by mi centrala migajoncy sygnal i numer awariji a to niema nic a dioda swieci zawsze. :cry:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmm, świecenie AWARII bez sprecyzowania jego źródła oznacza błąd wewnętrzny procesora - może być potrzebna wizyta instalatora, aby to sprawdził.
    Poza tym - czy jest coś w pamięci awarii [6]?, może słaby akumulator, jakiś problem z manipulatorem (zbyt małe napięcie - LCD-eki są wrażliwe na jego spadki, rozpięty styk sabotażowy manipulatora), może masz uruchomioną funkcję monitoringu, a występują problemy z połączeniem, w końcu może uszkodzenie jakiegoś wyjścia?
  • Poziom 16  
    i z tego powodu nie należy instalować CA-10 Satela
    Satel z założenia to b.d centrala ale kompletnie nie dopracowany program
  • Poziom 10  
    mozhe ktos wie co mam zrobic aby usunuc awarije.Bo juz zmienilem centrala i dalej to samo : awarija swieci sie,7ka nie wskazuje nic,awarija do skasowania wylanczona,zegar ustawiony :cry: :cry: :cry: ?????
  • Specjalista elektryk
    larvol napisał:
    mozhe ktos wie co mam zrobic aby usunuc awarije.Bo juz zmienilem centrala i dalej to samo : awarija swieci sie,7ka nie wskazuje nic,awarija do skasowania wylanczona,zegar ustawiony :cry: :cry: :cry: ?????

Pozostaje telefon do serwisowej obsługi Satela.
    Pzdr
  • Poziom 20  
    Podepnij komputer i Dload10 masz możliwość podglądnięcia awarii jak i pamięci zdarzeń, a jak długo naciskasz tą 7?.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Postępować musisz metodycznie.
    W pamięci masz 256 ostatnich zdarzeń dotyczących pracy systemu. Powinno tam coś być . Jeżeli wymieniłeś płytę to znaczy, że problem jest w innym miejscu. Sprawdź akumulator, napęcie linii telefonicznej, komunikację z SMA(format transmisji).

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    czy dobrze rozumiem ? zmieniłeś płytę i dalej świeci awaria ?--a masz tam ekspander ?
    Do Dijej
    Nie nadawaj na centrale jak na drugiej jest to samo ,a może preferujesz inne .
    Ja Ca 10 montuje 7 lat i tak małej awaryjności nie widziałem jeszcze .
    Kolega Wojtas musiał coś pomieszać w opcjach może coś właczył i centrala się buntuje a program przepisany pewnie z poprzedniej
    Zrób tak -zresetuj do uastawien fabrycznych i jeszcze raz ją opisz
  • Poziom 20  
    Co do awaryjności Central Satela, to uszkodzeń jest tylko 0,02% a ogromna większość, która trafia na serwis, to tylko z błędu instalatora i wraca z powrotem. Więc trzeba podłączyć centralę pod kompa, odczytać pamięć zdarzeń i musi coś wyjść. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    juzh kurde nie wiem co to jest. Podlaczylem laptopa i nic.W pamieci zwykly zdazhenia. Napecie telef.linii? Ale w opcijach mozhna wylanczyc telef.uwiadomienie.Akumulator probowal inny. 7 wtiskam i tszyma dlugo do sygnalu -( 2 razy beep).Expandera niema.Ustawienia nie pszegrywalem z pc - zrobilem wszystko recznie.
    Pozostal mi tylko jeden pomysl zhe mozhe kabli do manipulatorow sa zle? Ale i to diwne bo mam 2 manipulatory jeden LCD a drugi LED.Sprobuje wylanczyc ich po kolei.
    Dzienkuje wszystkim kto sie zglosiw.
    Czekam na nowy pomysly bo chce sie pozbyc tego.

Pszepraszam za moj polski
  • Specjalista elektryk
    Witam

Napisałeś o dwóch manipulatorach - czy dobrze podłączyłeś CLK? - czy zrobiłeś automatyczny odczyt adresów manipulatorów? nie pamiętam dokładnie - ale w LED możesz prawdopodobnie zmienić ręcznie ustawienie zworek, zmień ustawienie, wystartuj jeszcze raz system, i ostatnia rzecz zgodność wersji manipulatorów - odczytaj i sprawdź czy są kompatybilne, przedtem uruchom system tylko z jednym manipulatorem LCD.
    Pzdr
  • Poziom 32  
    Przecież jakby coś pomylił w manipulatorach to by sie darły i mrugały,szybciej żle podłaczone CLK ,ustawienia zworek też nie mają znaczenia i mogą być takie same,
    A dlaczego nie zadzwonisz to satela ?
  • Poziom 10  
    pkhenr napisał:
    Przecież jakby coś pomylił w manipulatorach to by sie darły i mrugały,szybciej żle podłaczone CLK ,ustawienia zworek też nie mają znaczenia i mogą być takie same,
    A dlaczego nie zadzwonisz to satela ?

A jak mam zadzwonic do Satela? Jestem ukraincem i mieszkam w Ukrainie.Kupilem ca-10 tezh tutaj.Programista na tej firmie chiba wie mniej nizh ja. :D Bo powiedzial mi ze to normalnie jak dioda sie swieci.
    Jak mozhna podlaczyc zle clock? Manipulator LCD podlaczam na clk1, drugi na clk2.Oczewiscie zrobilem FS124 (odczytanie adresow).
    Mozhe problem jest w tym ze jeden adres zmenilem a inny nie - czyli jeden zostal 1001(fabryczny)???
    Niema u nas forumu po Satelach - dla tego szukam pomocy tutaj :cry::cry::cry:
  • Specjalista elektryk
    pkhenr napisał:
    Przecież jakby coś pomylił w manipulatorach to by sie darły i mrugały,

Co masz na myśli?

pkhenr napisał:

szybciej żle podłaczone CLK ,

pisałem o tym.
    pkhenr napisał:

ustawienia zworek też nie mają znaczenia i mogą być takie same,

Masz na myśli takie same dla..?

Pzdr

Dodano po 3 [minuty]:

larvol napisał:
    A jak mam zadzwonic do Satela? Jestem ukraincem i mieszkam w Ukrainie.Kupilem ca-10 tezh tutaj.Programista na tej firmie chiba wie mniej nizh ja. :D Bo powiedzial mi ze to normalnie jak dioda sie swieci.
    Jak mozhna podlaczyc zle clock? Manipulator LCD podlaczam na clk1, drugi na clk2.Oczewiscie zrobilem FS124 (odczytanie adresow).
    Mozhe problem jest w tym ze jeden adres zmenilem a inny nie - czyli jeden zostal 1001(fabryczny)???
    Niema u nas forumu po Satelach - dla tego szukam pomocy tutaj :cry::cry::cry:

Podłącz tylko LCD, gdzie zmieniałeś adres manipulatora, którego?
    Czy z tym alarmem masz taki problem od nowego zaraz po uruchomieniu?
    pzdr
  • Poziom 32  
    może się nie orietuje w cenach ale czy nawet z ukrainy będzie tak drogo telefon kosztował ?Zawsze można wysłać e-mail , może skype no nie wiem ale przeciez to nie indie .A clock mozna podłaczyc np zaczynając od --4..............Przykładowo jak żle ustawisz zworki na ekspanderze to wszystko niby ok ale gdy chcesz dołozyć użytkownika to pisze ze ma juz 12 ,a gdy chcesz wykasować to pisze że nia ma żadnego ,I to u Ciebie wygląda podobnie .
    Ale nie ma sprawy moge zadzwonić w Twoim imieniu .
  • Poziom 20  
    Co do manipulatorów jak centrala je odczyta dobrze, to w Dload10 powińeneś mieć w zkładce OPCJE w okienku Adresy manipulatorów X w linijkach CLK 1 i CLK 2 w zależności jaki ustawiłeś adres, zgraj pamięć zdarzeń i wrzuć na forum, możesz też wyexpotrować konfig i mi podesłać to przejrzę.
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ile masz tam stref i jak od siebie zależą, i ile manipulatorów?? Napisz coś więcej o tym systemie, rozumiem że numery telefonów zmieniłeś na "00000"
    Cytat:
    AWARIA
    - miga, gdy centrala sygnalizuje wykrycie problemu technicznego,
    problemu przy powiadamianiu telefonicznym lub monitoringu. Przy
    sygnalizacja awarii w manipulatorze do skasowania
    załczonej opcji ;
    (FS131) miga do czasu wykonania przeglądu awarii (funkcja klawisza 7) i
    zakończenia tej funkcji klawiszem [#].

tak robiłeś??
    i zgodnie z instrukcją gdy nie zapala się żadna dioda
    Cytat:

brak - awaria typu: błąd pamięci systemu
    - brak świecenia jednej z
    wymienionych wcześniej diod oznacza wystąpienie awarii polegającej
    na niepoprawnej pracy systemu mikroprocesorowego centrali (może
    ona być spowodowana silnymi zakóceniami elektrycznymi, np.
    wyładowaniami atmosferycznymi), nieuzasadnione wystąpienie
    wymaga interwencji serwisu.

Spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne i zaprogramować wszystko od nowa gdy nie pomoże pozostaje wymiana płyty.
  • Poziom 32  
    Kolego ....na ulicy Szeptyckich 26 we Lwowie nr tel
    322 55 06 70jest serwis Satela -podobno autoryzowany .
    Oprócz tego jst firma.... bk company ....
    www.bk.com.ua .ALE nim to zrobisz musisz siwejśc w pamiec awarii i skasowac błędy z pamięci np. takim błędem może być linia tel . i mimo że teraz jest ok. -może kiedyś centrala próbowała dzwonić i nie mogła (któryś z kolegów już o tym pisał )-kasuje się przez potwierdzenie przyciskiem zatwierdzającym czyli krzyżyk , płotek-różnie na to mówią
  • Poziom 10  
    Dzienkuje!
    Sproboje jutro zadzwonic na BK we Lwowie. A co do pamienci zdarzen to juzh to wszystko probowalem.Nie jest to moja 1 centrala. Wymiana plyty - Akurat wymienilem i to samo :sm37: