Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiomagnetofon - HANIA. Gdzie reguluje się obroty silniczka?

pyluś 20 Gru 2006 18:53 2580 16
  • Poziom 2  
    Mam proble z obrotami w magnetofonie, mam schemat el., ale nie umiem odczytać, gdzie reguluje się w niej obroty silniczka, strasznie przeciąga, naolowienie mechanizmów i zębatek ni nie pomogło.
    Proszę o pomoc.
    Pyluś.
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Regulacja jest bezposrednio na silniku.Moze ona juz nic niedac,silnik do wymiany!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od sprzętu Unitra
    Silnik do wyminy!Regulacja jest w silniczku lecz nic Ci to nieda bo ustawisz i na chwile bedzie dobrze a potem znow to samo!
  • Poziom 37  
    Rolka dociskowa też może dawać podobny objaw. Może być stwardniała i ślizga się.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od sprzętu Unitra
    Podstawa to jest miec pewny silnik bo te polskie lubia szalec niezle.
  • Poziom 2  
    Dzięki, zobaczę do niej jutro, będę musiał rozkręcić trochę radia.

Tak myślałem, że to będzie ten system co w "Kasprzakach" itp., ale
    bałem się rozkręcania.

Jednak mnie to nie ominie. ( to radiomagnetofon żony, z okazji zdania matury, więc nie będę się narażał).

Jeszcze raz Dzięki.

Pozdrawiam.

Pyluś:D
  • Poziom 43  
    Połóż magnetofon paziomo a potem odwróć o 180 stopni -tak powtarzaj. Jak będą się zmieniały obroty to wina silnika. Jak nie to silnik niewinny. Pozostaje rolka dociskowa,koło zamachowe(ośka) pasek.Sprawdż luzy koła zamachowego.

Dodano po 3 [minuty]:

Dwa takie same tematy niedozwolone.
  • Spec od sprzętu Unitra
    A co ma silnik wspolnego z obracaniem magnetofonu?W Tych silnikach siadaja stabilizatory obrotow czyli czesc elektroniczna a nie mechaniczna.
  • Poziom 22  
    Silnik składa się m.in. z komutatora i szczotek. przetarcie szczotki daje w efekcie niestabilna pracę.
  • Poziom 43  
    marian1981.02 napisał:
    A co ma silnik wspolnego z obracaniem magnetofonu?W Tych silnikach siadaja stabilizatory obrotow czyli czesc elektroniczna a nie mechaniczna.
    Mam nadzieję,że post hos 7433 wyjaśnił ci jak jest zbudowany silnik w Hani. A teraz do autora postu .Przewracanie magnetofonem pozwala na stwierdzenie czy jest to wina szczotek i komutatora(czy są wytarte). Nowego silnika pewno nie dostaniesz. Ja kiedyś je naprawiałem.
  • Specjalista AGD
    zacznę od tego że Hania była w 2 wykonaniach albo miała silnik typu podkówka znany z mk2500 i był to silnik ze stabilizatorem albo silnik podobny ale stabilizator był osobno na płytce chyba z przełącznikiem rodzaju taśmy
    a co do zmiany położenie to sam zawsze tak sprawdzam i kolega LeDy ma rację świadczy to o zużyciu szczotek i komutatora (można go próbować zregenerować rozbierająć obudowę i silnik i wyczyścić lekko przesmarować łożyska i poskładać) przy rozbieraniu silnika trzeba sobie zaznaczyć wzajemne położenie silnika i pokrywy silnika aby nie przestawić szczotek w stosunku do magnesów
    i silniki te można jeszcze dostać na giełdach sam niedawno kupowałem nówkę za 15zł ze stabilizatorem
    i stabilizatory siadały w tych układach gdzie jest stabilizator osobno i objaw był taki że zaraz po włączeniu silnik miał większe obroty a po 1 sekundzie zwalniał do normalnych
  • Spec od sprzętu Unitra
    Wiesz nie trzeba mi tlumaczyc jak zbudowany jest silniczek w magnetofonie kasetowym.Powtarzam w silnikach tych wysiadaja najczesciej stabilizatory obrotow!!!
  • Poziom 43  
    marian1981.02 napisał:
    Wiesz nie trzeba mi tlumaczyc jak zbudowany jest silniczek w magnetofonie kasetowym.Powtarzam w silnikach tych wysiadaja najczesciej stabilizatory obrotow!!!
    Sorry.Żle się wyraziłem(nawet ten post chciałem poprawić,usunąć to ,że wiesz jak jest zbudowany,ale miałem przerwę Netu) Chodziło mi o to,że nie tylko elektronika wysiada ale właśnie te elementy mechaniczne silnika.Że najczęściej nie zgadzam się z tym. Po wielu latach silniki wysiadały właśnie przez te wytarte szczotki i komutator.Potwierdził to także h jaworski. Pisałem o tym silniku typu MK 2500. Z innym nie spotkałem się w Hani.
  • Spec od sprzętu Unitra
    OK.Spoko fachowcy nie ma sie co klocic ale proponuje tak czy inaczej silnik wymienic.
  • Poziom 43  
    Ja proponuję najpierw stwierdzić co ma winę a potem wymieniać.Jeszcze pytanie. Czy Hanię robiła Eltra Bydgoszcz czy Lubartów.?