Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik XOP-15 i sterownik do niego - krótko i konkretnie

motykami 20 Gru 2006 22:34 1673 3
  • #1 20 Gru 2006 22:34
    motykami
    Poziom 18  

Witam, zakupiłem palniczek Omnilux XOP-15 (110V 1500W) i myślałem że ze sterowniczkiem będzie łatwo do niego zrobić, lecz niestety gdy się wgłębiłem bardziej w schematy dostępne na elektrodzie, to zgłupiałem, Zamieszczam schemat jaki udało mi się znaleść na elektrodzie (kilka osub pisało ze niby im to działa) tyle że niektórzy piszą ze to może być tylko do palniczków 230V a inni że do 110V też. I zgłupiałem totalnie, tym bardziej że układzik przy wyzwoleniu robi praktycznie zwarcie na 230V, (przynajmniej z tego co wywnioskowałem ze studiowania schematu)

I teraz moje pytanie czy ten schemacik działa i czy może współpracować z moim palniczkiem ?? Prosił bym o wypowiadanie się konketnie na temat czy może czy nie, i ewentualnei umieszczanie innych schematów. Nie chodzi mi o to żeby w tym temacie polemizować czy palnik jest dobry czy zły, i radzenia "poszukaj" bo szukałem i znalazłem kilka układzików (ten który zamieszczam jest chyba najsensowniejszy) ale nie ma żadnych informacji czy to działa z tym palnikiem, czy z innym, i czy wogule to działa, a jakoś tak niezbyt mi się uśmiecha uszkodzić palniczek nowy nie używany za 80zł.

Osoby które pomogą obdaruje punkcikami (może nie beda to zbyt chiojne nagrody, ale zawsze coś ;] ) :wink:

Pozdrawiam i czekam na odzpowiedź, motykami.

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2006 23:22
    MAYDAYDEEJAY
    Poziom 16  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic58339-60.html STROBO.PDF
    naprawdę nie jest ciężko znaleźć takie rzeczy na elektrodzie :)
    TOMASZ W. ten gość wie o tym wszystko.....jak pytaj to tylko jego.....a schemat z linku działa na 100%
    sterowanie jasnością i częstotliwością i możliwość synchronizacji kilku stroboskopów na różnych fazach zasilania.

co do twojego za przeproszeniem "śmiecia"....to nie stosuj tego układu bo będziesz co najmniej o palniczek w plecy.

pozdrawiam maras

0
  • #3 26 Gru 2006 18:08
    motykami
    Poziom 18  

Dziękuje serdecznei użytkownikowi "MAYDAYDEEJAY", podarowałem Ci kilka punkcików za pomoc.

Miałbym jeszcze pytanie czy jest może gdzieś na forum wzór płytki do tego schemaciku (chodzi mi o plik strobo.PDF z linku który podał "MAYDAYDEEJAY", bo szukałem troche i nie znalazłem, a jakoś nie bardzo mi się widzi robienie wzoru płytki pod to ... ;/

Pozdrawiam, motykami.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Gru 2006 18:47
    MAYDAYDEEJAY
    Poziom 16  

WITAM :)
    Dziękuję za punkciki :* :D
    a mam dla ciebie coś jeszcze lepszego....można powiedzieć ze niemal ten sam stroboskop tyle że innej firmy i w dodatku z płytką.....nie wiem gdzie widziałem to na elektrodzie, i nie specjalnie chce mi się tego szukać....więc prześlę Tobie na maila jeśli pozwolisz :)

pozdrawiam maras toruń

0