Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA AT9100 - nie działa jeden z głośników. Zwarcie. Co mogę z tym zrobić?

20 Gru 2006 22:58 1346 3
 • Poziom 10  
  Niedawno odziedziczyłem ten amplituner i niestety niedziela jeden z głośników. Rozkręciłem i już było cos widać: nie było kondensatora C206, rezystory(chyba tak się nazywają – na schemacie R120, R119) były spalone, nie było bezpiecznika oraz opornik R125 również czarny. Wlutowałem kondensator, wymieniłem ww rezystory i z czystej ciekawości podłączyłem do prądu – rezystory zaczęły się dymić :/ pomimo braku bezpiecznika i opornika R125. Nie wiem co dalej robić (opornika R125 nie wymieniłem ponieważ nie wiem jaki to jest – zaniosłem do sklepu ten opornik z drugiej ścieżki i nie wiedzieli jaki to jest bo nie mogli dojść jednego z kolorów). I jeszcze jedno – zwój drutu miedzianego(chyba cewka się zwie) jest znacznie ciemniejszy w porównaniu z tym z drugiego kanału.
  Kuzynka, od której mam ten amplituner, mówiła ze na włączonym urządzeniu niechcący zwarła dwa przewody z tego kanału i wtedy przestał działać – to jest prawdopodobna przyczyna. Ale co mogę z tym zrobić…?
  Proszę o pomoc!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  ok... tylko ja się za bardzo nie znam na elektronice, więc prosiłbym o wskazówkę jak znaleźć tranzystory sterujące (oto schemat http://unixlab.iis.pwsz.elblag.pl/~iis5908/Amplituner%20AT9100%20amplituner.GIF - prosiłbym o podawanie symboli :D ).
  A jeśli chodzi o regulację prądu spoczynkowego to w ogóle nie mam pojęcia :) (miernikiem juz kiedyś sie co prawda posługiwałem, ale co gdzie mam podłączyć to... :D)
 • Użytkownik usunął konto