Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DVD 717 - nie włącza się

21 Gru 2006 00:35 1386 4
  • Poziom 14  
    Problem jak w temacie. Po włączeniu zasilania i "Power on" zapala się na chwilę Tl off (chyba dobrze napisałem; przycisk zaraz na lewo od szuflady), po czym DVD milczy; swieci się dalej dioda "Power". W środku wszystko wygląda w porządku, jedynie tylko bezpieczniki "końcowe" są podejrzanie zasmolone na module zasilacza, ale przewodzą i napięcie za nimi jest. DVD zakupione w Europie, także kwestia stref nie wchodzi w grę. Jeśli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    a czy jest zasilanie procka 1,7v, czesty numer w grundigach, tam jest ono robione z 3,3v za pomoca dwoch tranzystorow polaczonych w diody zeby powstal spadek napiecia i zawsze one padaja...
  • Poziom 14  
    Ok sprawdzę to dzisiaj. Jeśli to i będzie ta usterka to gdzie szukac dalej? Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    W tych odtwarzaczach czesto "lecialy" bezpieczniki na wyjsciu zasilacza - sprawdz je dokladnie. A znikniecie napisu na wyswietlaczu moze byc takze spowodowane tym, ze wlaczona jest funkcja wylaczenia wyswietlacza - jezeli ja sie wlaczy, to wyswietlacz dziala tylko przy zmianie funkcji (i tylko na chwile), a potem gasnie - ten tryb sygnalizowany jest przez diode "FL OFF".
  • Poziom 14  
    Witam. Choć po długiej przerwie, to napisze, że usterka tkwiła w spalonych bezpiecznikach na wyjściu zasilacza. Wymieniłem je na zwykłe zwłoczne bezpieczniki. Jak narazie wszystko działa. Wielkie dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam