Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADP4420-start świeci zielona i cały czas chodzi pompa świeci czerwona

chicken007 21 Dec 2006 11:07 12992 17
    chicken007
    Level 26  
    Zmywarka po włączeniu do prądu nie reaguje na nic tylko słychać cały czas pompę, tak jakby chciała wypompować wodę. Dodatkowo świeci się dioda chyba właśnie sygnalizująca wypompowywanie wody, nic nie miga i nic nie reaguje. Nie zajmuje się takim sprzętem tylko RTV, ale znajomy prosił żeby popatrzeć na to, jest tam programator o symbolach: WK:0434 SW- Ver 16 UCB-IC-A2-Low2. TYP ADP 4420. Może ktoś mnie naprowadzi co posprawdzać, czy jakieś pomiary?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    A może kolega dysponuje jakimś schemacikiem , Doszedłem po kablach od tej pompy i jest triak ale dobry ale z tego co widzę to choćby triak był zwarty to chodziłaby sama pompa bo ten triak tylko nią steruje a ty jeszcze dioda świeci, wygląda mi to na coś w programatorze chyba że jakieś czujniki są odpowiedzialne za prawidłową jego pracę ale nie znam się na tym, nigdy tego nie robiłem. Może jeszcze coś jest do sprawdzenia?
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    Nie wiem co z tą zmywarką jest nie tak. Są tam dwa czujniki zrobione na kontaktronach i jeden z nich działa poprawni a drugi jest rozwarty i nie reaguje na zbliżanie do magnesu. Ten działający jest w zbiorniczku pełnym wody , tym na sól. a ten nie działający to to jest zamontowany w pionowym zbiorniku z boku zmywarki, zwarłem go na krótko i włączyłem zmywarkę, dioda czerwona nie świeciła już tylko zielona ta przy przycisku ''START" ale pompa dalej pracuje. Rozwarłem ten czujnik i zamontowałem tak jak było, po włączeniu nadal świeci się zielona dioda i pompa chodzi, nie świeci już ta czerwona. Ma kolega jakiś pomysł?
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    Więc jest tak. Włączam zmywarkę i świeci czerwona dioda oraz pompa działa cały czas (od wypompowywania wody) świeci się również zielona od startu, jak wcisnę start i przytrzymam to tylko ta zielona zgaśnie, a tamta świeci dalej i pompa też chodzi nadal, jak przekręcę na jakiś program i nacisnę start to zaświeca się zielona i cały czas chodzi ta pompa razem z diodą czerwoną.
    chicken007
    Level 26  
    Czy taki programator gdzieś dostanę?
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    Tak . pompa pracuje od momentu wciśnięcia głównego wyłącznika, tylko dziwi mnie czemu świeci ta kontrolka od wypompowywania wody , chyba że ona jest od czegoś innego. Jak powieszę tego triaka to pompa nie chodzi a dioda świeci i to mnie zastanawia, ale mimo wszystko podstawie tego triaka i zobaczę co będzie.

Dodano po 32 [minuty]:

Podstawiłem tego triaka i to samo. Czy coś jeszcze może powodować tą ciągłą prace pompy oprucz programatora? i gdzie można ewenyualnie dostać taki programator bo szukałem w necie i nic nie znalazłem.
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    Są tam dwie diody jedna zielona chyba od startu a druga czerwona , triak był dobry a oznaczenia miał takie: T4 0560 GK0AW428 na płycie oznaczony jako TR01, zresztą jak powiesze mu nogę G to silnik się wyłancza. Czekanie nic nie daje bo pompa ciągle pracuje.
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    No podmieniłem, nie na taki sam ale podmieniłem na inny w sklepie pełno triaków. A przecież najlepiej sprawdzić oryginalnego przez powieszenie jego bramki i tak też zrobiłem wtedy silnik nie pracował, więc wychodzi na to że triak dobry.
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    Ten triak jest sterowany ujemnymi impulsami z tego procesorka ( na mierniku ok -4V) i ten impuls nie zmienia ani przy próbie resetu ani przy zmianie programów, jest cały czas od momentu włączenia głównym włącznikiem. Wymiana programatora na nowy chyba odpadnie jeśli cena jest taka jaką kolega podał, ale widzę że jest tam pamięć obok, może to kwestia wsadu, są gdzieś dostępne wsady do agd? A gdyby jednak gość się zdecydował na wymianę to gdzie dostanę taki programator?
    User removed account
    User removed account  
    chicken007
    Level 26  
    No i zrezygnował gościu z naprawy. Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.