Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester Monitorow

28 Lip 2002 13:26 8589 47
  • Poziom 11  
    Mam pytanie, czy jest mozliwosc odpalenia monitora przy braku komput.
    jakis sygnal na pin??moze sa gotowe ow testery.
    pozdrawiam robert
  • Poziom 26  
    Witam

W firmie Jupitel mają fajny generator sygnałowy do monitorów. Jest mały i zasilany baterią 9V tel.058-3013154
  • Poziom 11  
    juz myslalem ze glupie pytanie...:)
    dzieki za info
    pozdrawiam robert
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: Rychozol
    Nie wspomniałeś o cenie: 165PLN NETTO.
    To nie reklama,to rzeczywistość!
  • Poziom 11  
    troszke drogo ale jak sie nie ma kompa przy stole to moze warto wydac taka sumke, bo mon.trzeba odpalic dziekuje za informcje
    pozdrawiam robert
  • Poziom 26  
    No może i trochę drogo ale ja osobiście miałem dosyć bawienia się z podłaczaniem za każdym razem komputera kiedy tylko musiałem sprawdzic monitor. A teraz mogę to zrobic szybko i sprawnie nawet jeszcze przed przyjęciem monitora do naprawy. A poza tym nie znalazłem tańszego generatora.
  • Poziom 11  
    Rychozol a powiedz mi jak dziala ow generator?podobnie do takiego telewizyjnego(kolorowe pasy,krata...?)pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Tester ma 10 testów.
    Pierwsze siedem to:
    VGA (640x480) 31.5kHz 60Hz czerwone pole, zielone pole, niebieskie pole, białe pole, czarne pole z białą obwódką, biało-czarna szachownica, kolorowe pasy
    ósmy to:
    SVGA(800x600) 35.2kHz 56Hz kolorowe pasy
    dziewiąty to:
    XGA(1024x768) 60.2kHz 75Hz kolorowe pasy
    ostatni to:
    VESA (1280x1024) 79.4kHz 75Hz kolorowe pasy
    moim zdaniem to spokojnie wystarcza zawsze można na koniec podłaczyć do komputera i dokładnie sprawdzić inne rozdzielczości
    :arrow: Rychozol
    Nie zrozum mnie źle,dla kogoś kto zdeklarowal sie naprawiać monitory koszt jest przystępny,miałem na uwadze tych wszystkich którzy robią to dorywczo,niech mają świadomość że to trochę kosztuje.Pozdrawiam!
    Ja ten problem mam rozwiązany w następujący sposób:

Do komputerka który używam do różnych celów mam podłaczony aktywny rozdzielacz sygnału VGA Splitter, kupiłem za 100-kę...

Mogę podłączyć na raz do 8 monitorów i na wszystkich oglądać to samo.
    Jest to taka zaleta, że mogę porównywać świecenie kinoli różnych marek, kolory itp...itd...

A za 165 PLN można sobie kupić jakiś 486DX4100 i jeszcze uzywać go do pisania....:)
  • Poziom 11  
    LUCOM widze ze masz fajny sposob z tym rozdzielaczem, ale i tak potrzebny komputer w pomieszczeniu(ja niestety nie mam)fakt mozna kupic 486 ale wydaje mi sie ze maly "generatorek"bedzie lepszy(nie zajmuje miejsca itp.)
    pozdrawiam robert
    :arrow: LUCOM
    Czy możesz coć więcej powiedzieć na temat tego rozdzielacza,czyj to wyrób i gdzie to można dostać?
  • Poziom 13  
    Uzywalem kieds takiego rozgaleznika.8 wyjsc na monitory,w srodku mial chyba mc1204 i wzmacniacze rgb.Idealna sprawa do wygrzewania monitorow i oszczedza karte vga w przypadku wypadku :D .
  • Poziom 29  
    ja używam starego 386 z dyskiem 20Mb w miniaturowym deskyopie i w nim mam zamontowany rozdzielacz sygnału na 6 wyjść zmontowany na płytce uniwersalnej, schemat z jakiegoś czasopisma, 8 szt BD135 (wturniki emiterowe) i kilka rezystorów,i wychodzi z tego 6 kabli z gniazdami
    Dzięki deliberabundus,jak coś jeszcze znajdziesz to podaj.Pozdrawiam!
    Sorry ale po padzie 2,5 miesięcznego 40 GB dysku Seageata, nie otrzymuję powiadomień na e-maila o odpowiedziach na dyskusje w których biorę udział. Jadę na obecną chwilę na HDD rezerwowym...
    a więc proszę o ewentualne pytania via e-mail.

OldBoy
    Wysyłam fotkę ...Splittera VS-108
    Made in Taiwan - kupiony również tam.

Jest to pozostałość serwisowa po firmie w której kiedyś pracowałem...
    Niestety firmy od której to kupiłem nie pamiętam, ale spróbuję dla Ciebie włączyć "odświeżanie pamięci" :scatter: mimo, że trochę lat upłynęło :cry:

Sygnał WY leci z karty VGA leci na gniazdo WE PC-VGA w splitterze, ze splitera sygnał wychodzi gniazdami VGA1-8 na monitory.

Splitter ma zewnętrzy zasilacz 9V/700mA.

W wolnej chwili mogę do niego looknąć.

Aha....
    koleś który pracuje w niemczech i odwiedza mnie raz/miesiąc oferował mi ostatnio coś takiego...
    Jeśli ktoś jest chętny to zapytam za ile by to sprzedał... ale myślę że taniej niż ja to kupiłem okazyjnie...i chyba miał 4 wyjścia ale to spokojnie wystarczy...

Jest to fajna sprawa....obok naprawianego ustawiam sobie drugi dobry monitor ze schematem + klawiatura i mysz bezprzewodowe i naprawiam.
    Nie muszę biegać do głównego monitora aby śledzić schemat...

Jeśli ktoś chce zminimalizować koszty może być wykorzystany tylko przedłużacz do zwykłej myszki, klawiatura przy przeglądaniu schematów w zasadzie nie jest potrzebna, chyba że się jeszcze robi notatki z naprawy na kompie.
    Gdyby cena była przystępna to skusiłbym się na coś takiego. W zasadzie urządzają mnie dwa wyjścia ale od przybytku głowa nie boli. Skończył mi się zapał do majsterkowania, tyle człowiek w życiu już zrobił, wolę "gotowiec". Pozdrawiam!
  • Poziom 23  
    [trochę nie zupełnie na temat] :?
    A już miałem proponować by się nad tym problemem zastanowić technicznie (wolę projekty od napraw). :?

Pamiętam, jak w pierwszym serwisie komputerowym kazano mi na wystawie podłączyć cztery monitory do jednego komputera. Dobrą godzinę się nad tym zastanawiałem. Myślałem nawet, że sobie z NOWEGO jaja jakieś robią. Potem wziąłem kartkę i zacząłem kombinować jak wykonać ukłąd. A potem przyszedł Szef, przyniósł urządzenie identyczne jak pokazane na rysunku LUCOM-a i rzucił nawet nie potrząc co rysowałem: "Wystarczyło spytać" :oops:

Wracając do tematu. W Polsce parę firm robi takie układy. Ceny są od 150 w górę. W Stanach podobna zabawka to koszt ok. 100$.

:arrow: LUCOM

Czy mógłbyś podać na jakim systemie pracowałeś ze swoją 40 Seagate?
    Chodzi o bardzo ważny problem WinXP i Seagate 40.
    Czy to była Barracuda? Może być nawet prywatnie.
  • Poziom 11  
    robertpi- ale to jest po RUSKU!! :D :D :D
  • Poziom 16  
    Witam

Sorry, ale ja do klasy 8 szkoły podstawowej miałem jedyny "słuszny" język :-)

Jeśli chcesz to mogę Ci w skrócie przetłumaczyć, ale myślę że nie jest to aż tak skomplikowane, jest schemat, plik do zaprogramowania PIC-a, jedynie co trzeba to dostęp do programatora, z tego co pamiętam jest tam również i link do strony z programatorem.

Niestety w naszej rzeczywistości, tylko na stronach ruskich znajdziesz dużo ciekawych rzeczy, na zachodnich znacznie mniej, jak ruscy dogonią zachód, to już na pewno nie będzie takich stron, tylko schemat, a program do zaprogramowania za opłatą (tak jest w większości na zachodnich).

Trzeba się cieszyć że i tak coś jest :-)
  • Poziom 11  
    dzieki robertpi to byl zart :)
  • Poziom 34  
    CO DO SPRAWDZANIA KOMPUTERÓW TO NA 386 czy 486 NIE DA SIE DOBRZE SPRAWDZIC MONITORA Z POWODU ROZDZIELCZOSCI CHYBA ZE KTOS NAPRAWIA STAROCIE LUB 15 calowe CZY KTOS WIE JAKI JEST UKŁAD SCALONY W TESTERZE OFEROWANYM PRZEZ Jupiter BEDE WDZIECNY ZA INFORMACJE
  • Poziom 34  
    PRZEPRASZAM ZA POMYŁKE POWINNO BYC MONITORÓW
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    btomko napisał:
    CO DO SPRAWDZANIA KOMPUTERÓW TO NA 386 czy 486 NIE DA SIE DOBRZE SPRAWDZIC MONITORA Z POWODU ROZDZIELCZOSCI CHYBA ZE KTOS NAPRAWIA STAROCIE LUB 15 calowe CZY KTOS WIE JAKI JEST UKŁAD SCALONY W TESTERZE OFEROWANYM PRZEZ Jupiter BEDE WDZIECNY ZA INFORMACJE

Oj mylisz sie .Rozdzielczosc zalezy od karty , a nie od procka.
    Ja uzywam 486 +stara karta pci ati mach64 + dostarczany z ta karta
    soft pod DOS umozliwiajacy testowanie roznych rozdzielczosci (max
    1280 X 1024 75Hz) Dodatkowo co sie nieraz przydaje mozna zmieniac
    polaryzacje sygnalow synchronizacji, wlaczac zespolony sygnal synchronizacji i plynnie zmieniac czestotliwosc.
    Zreszta przy naprawach wazny jest nie sprzet tylko wiedza;fachowiec szybko naprawi sprzet byle czym ( co nie znaczy byle jak) , a miernocie nie pomoze stacja lutownicza i sprzet pomiarowy za kilkanascie tys,
    nie pomoze posiadanie schematu i komputera P4 3GHz ( no z tego kompa to ewentualnie moze wyslac rozpaczliwa prosbe o pomoc :) .
  • Poziom 24  
    :D zgadzam sie z tym, ATI to wysmienita karta do "starocia". Mozna na nie puscic te 20' i 21' maca jednosystemowe polaryzujac impulsy sync.