Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENO LAGUNA 1.8 94R F3P-720 ZAKLUCENIA !!

mk-tronic 21 Dec 2006 18:04 2220 9
    mk-tronic
    Level 17  
    WITAM,auto ma gaz,na gazie chodzi bardzo ladnie natomiast na benzynie jest cos takiego ze podczas przyspieszania przy okolo 2tys obr. auto niechce isc,trzeba cofnąc noge i powoli wciskac pedał i wtedy jedzie.cisnienie paliwa 1,2bara.w kompie zadnych błedów,podmienialem podcisnieniowy i tez nic. prosze o sugestie.

Zauwazylem jeszcze jedną ciekawostke,mianowicie na praującym silniku nie moge podejsc do silnika na odległosc70cm bo szaleje mi miernik nie mozna go wyzerowac,musze sie odsunąc od silnika zeby na mierniku pokazalo sie zero przewody wysokiego nap, sa nowe,podczepialem dodatkowy kondensator do cewki i tez nic?? z kąd moga sie brac takie zakłucenia??
    mateo027
    Level 26  
    to mono jest tak? sprawdzales parametry,moze jest zbyt bogaty i przy gwaltowniejszym wcisnieciu jest zbyt bogato i temu trzeba powoli i delikatnie?
    mk-tronic
    Level 17  
    tak,to jest mono.w parametry jest problem spojzec poniewaz tak jak jusz wspomnialem nie moge zblizyc sie do sinika z miernikiem poniewaz jest takie pole magnetyczne ze na odleglosc szaleje mi miernik, to co dopiero dzieje sie w kompie??niewime czym sa te zaklucenia spowodowane?
    mateo027
    Level 26  
    Skoro na lpg silnik pracuje bez problemow to niesprawnosc i przebicia wn bym nie obstawial,a moze... sprawdzales innym miernikiem?
    mk-tronic
    Level 17  
    tak,na innym mierniku to samo a gdy podeszlem z miernikiem do innego auta to bylo wpozadku.
    mateo027
    Level 26  
    Cos musi niezle siac,sprawdz wn. Ale problem Twoj nie bedzie lezal pewnie po stronie wn,bo na gazie ok. Jedyne co ci moge poradzic to podpiecie i poczytanie XR25,czy czyms innym czytajacym to.
    mk-tronic
    Level 17  
    na gazie chodzi bo na gazie wystarczy mu iskra i pojedzie,ktos sugerowal mi wypadanie zaplonu ale na to moze sie skladac milon przyczyn. przewody wysokiego sa nowe, luzy na zaworach wpoządku, alternator tez ok,sam juz niewiem gdzie szukac?
    mateo027
    Level 26  
    Masz tam kopulke czy juz dwie cewki?No z tego co wiem to z ta iskra na gazie roznie bywa,ja akurat znam odmienne zdanie co do sprawnosci wn,gazu i benzyny.
    mk-tronic
    Level 17  
    jest kopulak ale wymieniona na nowa.silnik pacuje stabilnie lecz tak jak pisalem niemozna zblizyc sie do niego z miernikiem,niewiem ,mioze sie boi?
    mateo027
    Level 26  
    Trudno powiedziec,bo nigdy nie mialem takiej akcji. Moze cewka,jak masz to podmien,nie mam idei na ten problem.