Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imitacja nieba z diod. Przygasanie i rozjaśnianie. Schemat efektu.

21 Gru 2006 23:23 2071 4
  • Poziom 20  
    Witam. Chciałem zrobić sobie w pokoju imitacje nieba składające się 30szt niebieskich diod i 20 białych.wszystko było by fajnie z tym ze chcaiłbym by niebieskie diody przygasały i po chwili rozjaśniały się.Ma może ktoś schemat do tego efektu??????Bardzo bym prosił o pomoc.POZDRAWIAM STOPER
  • Poziom 39  
    Ćwiczyłem przycimnianie Ledowych urządzeń oświetleniowych i wystarczy po prostu regulować napięcie zasilania( najlepiej w zakresie, w którym dane diody reagują na regulację) Schodzić poniżej napięcia Zaświecającego danego łąńcucha diod nie ma sensu bo wtedy jest ciemna dziura, a za wysoko podnośić tez nie warto bo się grzeją rezystory szeregowe ( konieczne w takim przypadku) a i diody można spalić.
    JA ustaliłem dla tych moich ( 12V panele LED) zakres od 5 V do 12 i w tym zakresie regulowałem co prawda ręcznie ale można tu zatrudnić np układ 555. Podstawowy schemat multiwibratora na niskiej częśtotliwości o okresie rzędu 3-5 s.
    Pozdr.J.
  • Poziom 20  
    Też o ręcznej regulacji myslałem,ale to nie to...Chciałbym by regulowało sie samoczynnie.Czy dało by radę zamieści przykładowy schemat??w którą "nogę" zamontować anodę a w którą katodę,by uzyskać moje upragnione przyciemnianie i rozjaśnianie.Po wyjściu z tego ukladu raczej juz nie montować rezystorów??O ile pamiętam zrobił bym chyba 10 obwodów po 3 diody łączone szeregowo.ujak to rozplanowąc??Jeden NE555 mi wystarczy??czy lepiej zamieścić kikla??
    POZDRAWIAM STOPER

Dodano po 16 [minuty]:

W tym wypadku musiał by pracować jak multiwibrator astabilny...Zgadza się.Zastanawia mnie jedna rzecz.Tam na scheamcie na wyjśiu jest +5V.To jest faktyczne napięcie czy błąd który dodawany jest do nominalnego U??Wyjście nr. 3 zamyka obwód??

http://layer.uci.agh.edu.pl/~maglay/wrona/pl/...ka/Technika_Cyfrowa/RLC_LD/RLC_NE555_teor.pdf

POZDRAIM
  • Poziom 17  
    Gdzieś na elektrodzie był temat na DIY "nieby ledy " nie pamiętam czy dobrze ale poszukaj na wyszukiwarce... Gość zrobil coś takiego w kasetonach
    Pozdrawiam Michgur:D