Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Windstar - problem z czujnikiem zamkniętych drzwi

21 Gru 2006 23:43 2629 7
 • Poziom 14  
  Witam.
  Od pewnego czasu mimo zamkniętych drzwi pali się kontrolka otwartych drzwi. Samochód Ford Windstar.
 • Poziom 35  
  Fatalnie. Ale w czym problem ?
 • Poziom 28  
  Sprawdziłeś położenie potencjometru ściemniania oświetlenia wewnątrz? Może ma taką pozycję (jak w innych amerykańskich vanach) włączenia oświetlenia na stałe. Albo jeżeli masz zamontowany alarm, to może uszkodzony włącznik pod maską podpięty jest pod linię drzwi i zapala oświetlenie? Zbyt mało danych, aby trafnie postawić diagnozę.
 • Poziom 14  
  Mało precyzyjnie określiłem mój problem. Na desce jest kontrolka informująca o otwarciu drzwi, u mnie świeci się ciągle mimo zamkniętych drzwi. W czasie otwierania drzwi oprócz zapalenia kontrolki załącza się sygnalizacja dźwiękowa. Testowałem dzisiaj sprawdzałem drzwi i tylko przy otwieraniu tylnej klapy bagażnika nie wydobywa się dźwięk. Może to one są problemem, tylko gdzie znajduje się czujnik.
  Początkowo myślałem że to przesuwane drzwi boczne, wyczyściłem czujnik(trzy bolce w drzwiach i punkty styku na słupku) ale nic to nie zmieniło.
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
 • Poziom 37  
  Jezeli chodzi o tylna klape to poszukaj czujnika w zamku.
  Pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Spróbuj odłączyć całą wiązkę, która "wchodzi" do tylnej klapy przelotką. Inne rozwiązanie - zdejmij tapicerkę z tylnej klapy i odłącz przewody, które idą bezpośrednio do zamka. Sprawdź też, czy przewody w przelotce (przepuście) nie mają popękanej izolacji, bądź są przerwane i zwarte ze sobą.
 • Poziom 14  
  Witam
  Zalałem od zewnątrz zamki z tylniej klapy płynem do czyszczenia elektroniki i pomogło, ciekawe jak długo? Wiem że to tylko półśrodek i trzeba będzie demontować tapicerkę ale narazie jest ok. Poczekam do cieplejszych dni. Dziękuję jeszcze raz i Szczęścia w Nowym Roku
  Adam