Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przestroić TUNER DIORA AS 6411 ? Głowica GFE 110

22 Gru 2006 00:18 5534 11
  • Poziom 21  
    Witajcie

Przeszukałem całą elektrode i nie znalazlem schematu przestrojenia tunera na głowicy GFE 110 ! Znalazłem jeden z opisów, jednak dotyczył On głowicy GFE112, a nie GFE110 (kondensatory podane tam nie istnieja w GFE110). Dokladnie chodzi mi o ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...=gfe+110&sid=b0cdb78bc1bdf642fe11b5dc5debd686

Pilnie potrzebuje jak przestroić tą głowiczke. Dokladny model to GFE110/2 (jest na mosfecie BF961 w obwodzie wejściowym). Wiem, że cały opis przestrojenia był w jednym SE, jednak nie mam dostępu do tych czasopism. Bardzo proszę o pomoc, w przestrojeniu.

pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Mogę Ci odnaleźć ten SE ale po południu jak wrócę z pracy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Opis przestrojeń UKF jest na forum w dziale Audio.
  • Poziom 21  
    BATT napisał:
    Mogę Ci odnaleźć ten SE ale po południu jak wrócę z pracy.
    Pozdrawiam.

Ok super, poszukaj, będe bardzo wdzięczny. Ten opis był w roczniku 2000.

Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 47 [minuty]:

Telo napisał:
    Opis przestrojeń UKF jest na forum w dziale Audio.

To jak możesz to podaj mi link, bo ja nie znalazłem nic takiego. Z góry dzięki :)
  • Poziom 37  
    Nie, wszyscy wiemy wszystko. Nie możesz po prostu postępować analogicznie
    jak z podobnymi modelami? Przecież to kwestia innych oznaczeń i rozmieszczenia elementów. W "SE" nie znalazłem, spróbuję na giełdzie.
  • Poziom 39  
    Bierzesz jaki kolwiek opis głowicy GFE110 porównujesz i do dzieła.Zaznaczam ze jeden nie umiejętny ruch i unieruchomienie głowicy na amen glowice tego typu to jedna z najbardziej popularnych.Robiłem to wiele razy i zawsze dziłało super.
  • Poziom 21  
    Nie pamietam ten AS6411 posiada cyfrowy odczyt częstotliwości?Jak tak to mam w piwnicy taki to otworzę go i podam Ci po elementach ja kondensatory bodajże 3 szt.usunąłem i poszło jak trzeba.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    BATT napisał:
    Nie pamietam ten AS6411 posiada cyfrowy odczyt częstotliwości?Jak tak to mam w piwnicy taki to otworzę go i podam Ci po elementach ja kondensatory bodajże 3 szt.usunąłem i poszło jak trzeba.
    Pozdrawiam.

Tak posiada cyfrowy odczyt (piękny wyświetlacz ma). Częstotliwość zmienia się za pomocą gałki.
  • Poziom 21  
    To wygląda tak.Wycinacz kondensatory,które stoją równolegle do trymerów.Już na wyświetlaczu pokaże się inna częstoliwość.Dół częstotliwości czyli 87Mhz ustalasz cewką generatora ta w rogu głowicy a górę częstotliwości 108,5Mhz ustalasz dużym trymerem obok tej cewki w rogu.I tak kręcisz do uzyskania pełnego zakresu.Gdybyś nie mógł uzyskać poprawnej górnej częstotliwości to zmniejsz kondensator szeregowo z diodą pojemnościową BB105 taka z zielona kropką daj tam ok 2,2pF.Obwody wejściowe na max sygnału i tak cewką max ok 90MHz (Stacja lub generator) i trymerem ok. 106MHz -to ten zastaw w puszce osobnym ekranowaniem.Został jeszcze jeden komplet strojeniowy centralnie w środku- na max sygnału przy częstotliwości 96MHz.
    Musi działać .Pozdrawiam.
    Wesołych Świąt.