Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Black&Decker 14.4V a ładowarka 8.4V

22 Gru 2006 00:46 11241 3
  • Poziom 1  
    Witam
    Przed opisem mojego problemu chcialbym wyjasnic ze jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o elektronike (bedzie to tlumaczyc byc moze "naiwnosc" mojego pytania).

Jakis czas temu zakupilem okazyjnie w jednym sieci sklepow wyprzedazowych wiertarke akumulatorowa firmy Black&Decker model KC 1462F zasilana akumulatorem 14.4V.

Niestety nigdzie nie moglem kupic do niej ladowarki. Tydzien temu wpadla mi do rak ladowarka Black&Decker model A9254 8.4V. I w zwiazku z tym mam pytanie czy ta ladowarka moge ladowac w/w akumulator (juz raz ladowalem akumulator ok 10h ale ciaglej pracy bylo tylko 5 minut)

Czy istnieje mozliwosc "zmontowania" we wlasnym zakresie ladowarki 14.4V?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam
    Piotr
    Anglia
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Zasilanie układów elektronicznych
  • Poziom 37  
    Jeśli tylko starczy napięcia z transformatora to zmieniając rezystor ograniczający prąd -przerobisz. Jesli nie starczy to przerobisz prostownik na podwajacz i też sie uda. Prąd ładowania ma być około 200mA /zakładam że pojemność wynosi ok.2000mAh/. W każdym razie z tą wiertarą i "polskim patentem" rzucisz Anglię na kolana i napełnisz sakwy po brzegi :)
    Jesli podasz napięcie trafa i fotkę zawartości ładowarki to podam Ci szczegóły
  • Poziom 18  
    Witam
    W Wielkiej Brytanii sprzet Black&Decker ma opinie taniego dziadostwa. Dla nich liczy sie tylko Makita, DeWalt, Metabo, Hilti i Bosch niebieski (bo zielony to tak jak black&decker). Mysle, ze nie ma sensu kupowac sprzetu tej firmy. Lepiej dolozyc troche i kupic cos lepszego. Sam kiedys mialem pare rzeczy black&deckera i musze powiedziec, ze zasluguja na swoja kiepska opinie. Jak chcesz tam kupowac jakis sprzet to najpierw wejdz sobie na www.screwfix.com Maja tam naprawde niskie ceny, do tego jeszcze robia promocje. Czasami sprzet tam potrafi byc 2 razy tanszy niz ceny katalogowe producentow. Przesylka jest za darmo i bardzo szybka. Kupuj najlepiej Makite. To naprawde swietny sprzet. Jak kiedys dotrzesz do takiego etapu, ze sie przesiadziesz na lepszy sprzet to zobaczysz co to znaczy Makita. Mozesz poszukac sobie tez sklepow Cash Converters. Jest ich kilka w Londynie. To cos w stylu lombardu. Kolega kiedys kupil tam nowiutka (moze pare razy uzyta) wkretarke Makita 18V za 100GPB (nowa w sklepie chyba z 300GPB). Sa tez tzw. car boot sale, czyli cos w rodzaju gieldy, gdzie ludzie sprzedaja rozne rzeczy wprost z bagaznika samochodu. W Londynie jest ich kilka, ale w sezonie zimowym raczej sie nie odbywaja. Tam tez zawsze ktos ma jakies narzedzia na sprzedaz, ale ja niechetnie do tego podchodze, bo nie wiadomo czy nie kradzione (wlamania do samochodow, zwlaszcza vanow sa tam na porzadku dziennym). A jesli jednak zdecydujesz sie na przerabianie ladowarki i bedziesz mial trudnosci z zakupem elementow (w UK nie ma normalnych sklepow z elementami jak w Polsce) to poszukaj sklepu sieci Maplin. (www.maplin.co.uk) Pozdrawiam