Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra 64 ustawienia czasow i dostepu uzytkownikow

22 Gru 2006 15:18 1906 6
  • Poziom 11  
    takie pytanie:
    czy da sie tak ustawic alarm zeby caly czas byl zalaczony
    a ja jako "szef" zawsze moge go odblokowac, a moj pracownik tylko w okreslonych godzinach np od 8 do 16??

jest taka sytlacja: nie zawsze jestem w zakladzie pracy, pracownicy przychodza i wychodza o roznej porze i kazdy ma swoje haslo i klucze do drzwi( wystarczy ze pierwszy wejdzie i rozbroi alarm to zaklad jest otwarty dla "wszystkich" - taki stan mnie zadawala).
    1) z godzinami chodzi o to zeby np pracownik w nocy nie mogl wejsc na swoje haslo - bo po co
    2) dodatkowo czas uzbrojenia jest ustawiony np na godzi 16, ale co z tego jesli ostatni pracownik skonczy swoja prace i wyjdzie o 12 i zapomni zazbroic alrm, czyli zaklad przez 4 godziny jest otwarty,
    Czy da sie tak ustwic zeby np 15minut po wyjsciu ostatniego pracownika alrm sie zazbroil, ale mogl jeszcze wrocic o godz 14 i rozbroic swoim haslem??

Dodano po 3 [minuty]:

ps. robie to wszystko z manipulatora
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Dla haseł trzeba ustawić okienka czasowe i będzie tak jak chcesz
    Co do autouzbrojenia to bez ingerencji w centralkę nie da się tego osiągnąć ale po odpowiednim połączeniu wyjścia centrali i wejścia jak odpowiednio się oprogramuje to będzie tak centrala działać
    Powodzenia
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    pytanie:
    1) gdzie ustawic okienka czasowe dla hasel w manipulatorze??
    2) jak podlaczyc wejscia i wyjscia centrali i gdzie i jak to zaprogramowac

czujki i przyciski sabotazowe sa podlaczone kolejno pod zaciski Zx i tego samego com'a, a wyjscie jedno jest podlaczone do syreny, a z drugiego zasilam wszystki czujki

Dodano po 3 [minuty]:

tego samego com'a czyli pod jednego com'a jest podpieta jedna czujka i jeden sabotaz( ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia co jest podpiete pod com'a)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Sorry ale będzie nieprecyzyjnie bo już 36H jestem na nogach
    Poczytaj o hasłach schematowych i za pomocą timerów ustawisz okienka czasowe w których hasło obsługuje system
    Co do autouzbrojenia to:
    Wyjscie niskopradowe programujesz jako np wskaźnika awarii (na wyjściu logicznym odrzucasz np awarię sieci aby nie uzbrajał się po zaniku napięcia itp) Oczywiście trzeba ustawic w odpowiednich czujkach opcję kontroli braku naruszenia Takie wyjście podłączasz do wejścia opragmowanego jako załączanie systemu (chyba typ 80 ale nie jestem pewny)
    I w ten sposób masz już opcję uzbrojenia przy braku aktywności w obiekcie
    Przepraszam za chaotyczny opis i powodzenia
  • Poziom 11  
    czy zna ktos inny sposob zaprogramowania autozalaczania alrmu w taki sposob jak wczesniej wspomnialem np 15 minut po wyjsciu ostatniej osoby(czyli bo braku aktywnosci wszystkich czujek przez okreslony czas, alarm sie zalacza sam)
  • Poziom 38  
    Z tego co wiem centrale satela nie maja opcji programowej auto uzbrojenia Zostaje tylko ta metoda
    Poz i wesołych świąt
  • Poziom 27  
    A czy Twoi pracownicy także zapominają zamykać drzwi wejściowe za sobą bo przecież można wyrobić w pracowniku taki odruch wychodzisz ostatni z pracy sprawdzasz wszystkie okna drzwi i załączasz czuwanie.Napisz jaki to jest charakter pacy można by wykożystać np komputer przy którym siedzi pracownik np wyłącz kompa i ma 15 min na wyjście. Idealnym rozwiązaniem w twoim przypadku byłby GPS podłączony do centrali i wtedy pracownik opuścił obiekt czuwanie się załaczyło.