Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car Audio do Fiata Sieny, co kupić? Dobre i tanie.

22 Gru 2006 17:47 1753 15
  • Poziom 12  
    Postanowiłem już samemu nic nie kupować bo wychodzi z tego lipa, a więc doradźcie mi co mam kupić. Zależy mi aby było dobre i niedrogie. Posiadam radio Blaupunkt Essen 31 o mocy 4x45 oraz 2 głośniki na tyle Magnat 693. Jednak radio ma chyba za małą moc do tych głośników, ponieważ przy 25% głośności już pierdzą, a po za tym jest bardzo kiepski bass. Ogólnie mówiąc nie da się z tego słuchać. Co mi radzicie sprzedać te głośniki i kupić coś innego? Czy dokupić jakiś wzmacniacz? Jeśli wzmacniacz to jaki aby był dobry i niedrogi? I jeszcze jakieś niedrogie a dobre głośniki na przód. Jak macie jakieś pomysły piszcie. Za wszelkie porady i propozycje dzięki.

Dodano po 56 [sekundy]:

A jeszcze mam jedno pytanko a mianowicie czy te radio posiada jakieś wyjście na wzmacniacz? A jak nie to czy opłaca sięprzerabiać? Jeśli tak to jak przerobić?
  • Poziom 12  
    Zależy mi na czymś tanim a dobry. Z przodu miałem głośniki 16 jakieś nieznanej firmy ale się popaliły. Na tyle miałem oryginalne 16 fiata wymontowałem a zamontowałem magnaty. mam do dyspozycji około 300 zł. Więc nie wiem czy kupić wzmacniacz do tych magnatów czy kupić 2 głośniki na przód, które uciągnie radio a te magnaty odsprzedać.
  • Poziom 27  
    Na przód polecam system helix`a blue 62 + wygłuszenie drzwi. W tej cenie chyba nie ma konkurencji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    z tego co słyszałem to te magnaty radio powinno uciągnąć, ponieważ nie mają one strasznie dużej mocy i mają mały magnes. Ale pod moim radiem działają kiepsko.
  • Poziom 19  
    Kup lepiej dobre głośniki na przód. Poleciłbym Ci Helixy, bo sam je mam (a dostają narazie po 8W) ale one kosztują 300 zł. Ale są warte ktakiej $. Opcją tańszą, ale jednocześnie kompletną, są Phonocary Y-line z jedwabnymi tweeterami za, bodaj 130 zł (oczywiście 16,5 cm, bo takie wchodzą do palio) i wygłuszenie drzwi, bo te w Fiacie są dziurawe jak ser szwajcarski :) Pozdro
  • Poziom 12  
    a czy jak zamontuje te helix`y blue 62 z przodu to ten basik będzie taki w miarę bez wzmacniacza? A co zrobić z tymi magnatami z tyłu?
  • Poziom 19  
    Wiesz, to jest pojęcie względne. Nie będzie to bas trzęsący całym samochodem, ale pod dobrą końcówką z radia gra przyjemnie. Powiem Ci że pod oplowskim radyjkiem, gra to czysto i przyjemnie, środek pasma jest klarowny, no ale brakuje trochę mocy do głośniejszego grania.

Pomyśl raczej czy będziesz rozbudowywał audio. Jak tak to bierz Helixy. Jak nie to phonocary + wygłuszenie i mocowanie z mdf. Wtedy wyrobisz się w 300 zł.
    Co do Magnatów. Podłącz radio od kumpla i wtedy usłyszysz czy to wina radia czy głośników. Póki co to stawiam że są one za mocne do twojej jednostki.
  • Poziom 12  
    A jaki wzmacniacz poleciłbyś do tych magnatów? Taki nie za drogi a dobry :)
  • Poziom 12  
    A parametry tych magnatów to

* moc muzyczna nominalna: 140/70 Wat
    * pasmo przenoszenia: 35 - 21.000 Hz
    * rodzaj: 3 współosiowe
    * rozmiar głośników nisko/średnio tonowych: 230 x 150 mm

Dodano po 1 [minuty]:

Czy te wzmacniacze nie będą za mocne do tych głośników? Dzięki za porady
  • Poziom 27  
    Wzmacniacze nie będą zamocne ale najpierw zobacz czy przypadkiem te głośniki nie są wadliwe.
  • Poziom 35  
    wzmacniacze ktore podales sobie podaruj...maja moc rowna lub niewiele wieksza niz przecietne radio
  • Poziom 12  
    A jaki najtańszy a dobry wzmacniacz mogę kupić, który uciągnie głośniki magnata (ich opis znajduje się wyżej)?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kenwood ze starszej linii