Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vivaro-wspolpraca radia ze sterowaniem i wyswietlaczem?

22 Gru 2006 20:59 8284 17
  • Poziom 10  
    Witam ... mam opla vivaro 02r. i jest tam oryginalne radio cdr2005 delco ... wspolpracuje ono ze sterowaniem przy kierownicy oraz z wyswietlaczem ...
    lecz po wymianie radia te 'bajery' beda bezuzyteczne ... a wymiana radia jest mi potzrebna do wymiany sprzetu audio w aucie ...
    z tego co czytalem istnieje mozliwosc aby nowe radio polaczyc z tymi rzeczami ...

co mam zakupic(interfejsy lub cos innego-gdzie, za ile) i ile to bedzie kosztowac aby dzialalo wyswietlanie na wyswietlaczu oraz sterowanie ... oraz podac z jaka marka radia byloby to najprostze ?

dzieki :D
  • Poziom 43  
    Majątek będzie kosztowało, Blaupunkt chyba tylko robi radia i interface które z tym pracują.
    Taniej Ci wyjdzie dokupienie zmieniarki.

SławeK
  • Poziom 10  
    no ale po co mi zmieniarka ??

ehh nic nie darady zrobic na tym fabrycznym radiu ... chcialem sobie wstawic jakiegos pioneera za ~600zl i miec jakies normalne granie i mozliwosci a tu lipa ... ale rozumiem ze jest taka mozliwosc..to jaka?
  • Poziom 27  
    Zamiast wyświetlacza będziesz miał datę, tylko obetnij kabelek +12V po antenie, biegnący do wyświetlacza. Co do sterowania - z tym jest mniejszy problem, na pewno kupisz jakiś interfejs za 120-140zł. Zmieniarki nie podłączysz, wzmacniacza też nie, chyba, że odseparujesz sobie wyjście liniowe
  • Poziom 10  
    ale ja chcialbym kupic radio i miec aktywny i wyswietlacz i sterowanie ... a wtedy co musze zrobic/miec ? :)
  • Spec od car audio
    Większość firm obecnie oferuje interfejsy do wyświetlacza i pilota przy kierownicy. Pytanie co zyskasz zmieniając radio na inne? Ewentualnie odtwarzanie plików (tfu..) MP3 i WMA. Z innych funkcji raczej podczas jazdy się nie korzysta, a jak kupisz wysoki model to pewnie długo się nim nie nacieszysz bo sam panel nie gra a na tyły źli ludzie polują. Spokój i przyjemność obsługi albo bajery - wybór należy oczywiście do Ciebie.
  • Poziom 10  
    no wiec ... w takim razie jakie mam mozliwosci ...

1. zostawiam fabryczne radio ... (odtwarza ladnie plyty cd) ... i moge podlaczyc wzmacniacz suba itp ? ale czy jest sens wtedy rozbudowy?

2 wymieniam na inne radio i kupuje interface ... dosc spory koszt .. ale w takim razie jaki to interface i wlasnie ile by to wynioslo ?

no i czy nie bedzie jakies gorszej jakosci odsluchu .. przeciez to i tak sygnal by szedl przez wzmacniacz ... ale dokladnie nie wiem wiec pytam ... ale mozna powiedziec ze zalezy mi na tym wyswietlaczu i sterowaniu ... :) ...

prosze o pomoc..bo ja to jak widac sie srednio orientuje ... i Wesolych Świąt wszystkim ... to jest wazne a nie jakies tam radia i inne pierdoly :P
  • Poziom 34  
    adach jeśli się tak dużo orientujesz , to po co się pytasz. A tak na marginesie trochę własnej inycjatywy np.http://www.bartex-caraudio.com.pl/index.php?cPath=693_678 i jest wiele podopnych tylko trzeba chcieć poszukac
  • Poziom 10  
    ehhh cfaniak ? :> ...
    a tak na serio to wiedzialem tlyko tyle ze takie cos istnieje bo tyle tylko wyczytalem .. ale nie moglem znalesc polskich stron gdzie jest dostepne takie cos do spzredazy ... pozatym zawsze warto zapytac.. po to jest forum ... moze ktos sie natknal z takim urzadzeniem ,... moze montowal w swoim wozie cos podobnego ? nie pomyslales o tym? pomogloby mi to uniknac wielu problemow :) ...

pozdrawiam ..ale wielkie dzieki za link :)
  • Poziom 34  
    kiedys coś takiego było na allegro , poszukaj moze jeszcze mają , nie montowałem tego bo jak kliient słyszał cenę to rezygnował
  • Poziom 10  
    no na allegrio nie sporkalem .. na ebayu ssa adaptery ale tlyko do sterowania przy kierownicy w cenie 130 zl ... wiec jeszcze ujdzie ... zapytac musze spzredajacego o oblugujace tez wyswietlacz ale dopiero co zalozylem konto na ebayu wiec musze 3 dni odczekac ...

a na tej stronie co mi podales spzredaja przeciez takie adaptery..wiec wyslalem maila w jakiej cenie ten do pioneera z wyswietlaniem i sterowaniem..dzieki wielkie....

a jeszcze jest taki motyw ze niby jak sie ma schemat to mozna samemu takie cos zrobic...ale to niewykonalne dla takiego jak ja..niech sie ktos kto zna tym zajmie:P
  • Spec od car audio
    Skoro zależy na podłączeniu zewnętrznego wzmacniacza to wystarczy dorobić wyjścia liniowe i już jest dobrze. Wiele osób od pewnego czasu tak robi i dzięki temu mają radio działające jak fabryczne a i przyzwoicie grające.
  • Poziom 10  
    wlasnie co rozmiemy przez 'przyzwoicie grajace' ? ... :)

czyli moge oczekiwac ze dzwiek z glosnikow ktore kupie, ktore beda podlaczone do wzmacniacza bedzie taki sam jakbym je podlaczyl do wzmacniacza ale wczesniej byloby radio firmowe np pioneer ?

oczywiscie nie mowie o ustawieniach dzwieku itp bo ta bedzie ich znacznie wiecej ... ale tak ogolnie pytam ... dzieki

i jak pociagne wyjscie pod wzmacniacz to bedzie on na poczatku tylko na 2 kanaly... reszte musze rozdzielac zlaczkami zeby zalozmy podpiac 4 kanalowy ?

Wesołych Świąt
  • Spec od car audio
    Ktoś znający się na rzeczy potrafi wyczarować świetny dźwięk nawet z prostego radia bez sztucznych dodatków typu procesor DSP. W dobrym systemie nie trzeba żadnych regulacji audio. Gra się na liniowej charakterystyce.
    Co za problem z 4 kanałami - przecież masz 4 niezależne wyjścia z procesora audio w radiu i możesz wywiesić 4 złącza cinch do wzmacniacza. To potrafi byle radio nie trzeba żadnych Pioneerów.
  • Poziom 10  
    mhmh dobra dzieki za wszystkie propozycje ... chyba bym sie zdecydowal na samo sterowanie z kierownicy ... 130~zl ... bo dodatkowe 300zl jest za wyswietlacz..ale nie ma co rozpaczac o ta 1 linijke tekstu :) ... bedzie przeciez wyswietlacz z radia ... :)

jak bedzie blisko finalizowania tego to napisze na forum :) ...

btw. Djlj24 gratuluje 10 000 posta ! :D
  • Poziom 1  
    witam,
    chce wymienic radio w oplu vivaro na clariona z dvd,czy jest mozliwosc ze bedzie wspolracowalo ze sterowaniem przy kierownicy oraz z wyswietlaczem?

Posty piszemy po polsku - do poprawy. Reg. pkt 15. [damiancz]
  • Moderator Radia Samochodowe
    Archeologia i temat wyczerpany - zostaje zamknięty. ;)