Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wie ktoś może jak się rozbiera Gericom Hummer 2840c?

22 Gru 2006 21:17 4324 8
  • Poziom 10  
    Witam mam mały problem z laptopem Gericom Hummer 2840c.
    Mój inteligentny braciszek postanowił sobie pogrzebać i odkręcając chłodzenie z procesorka zgubił jedna śrubkę która wpadła do środka laptopa.
    Jak się pomajta kompem to słychać jak się tam gdzieś obija ale za nic nie ma ochoty wypaść.
    Odkręciłem myślę wszystko co się da ale niestety coś mocno trzyma nad samym dvd-romem.
    Sprawdzałem od strony klawiatury, ale pod nią jest tylko jedna śruba co nie ma z tym nic wspólnego.
    Zastanawiam się czy może w jakiś sposób należy wymontować dvd-ka przed zdjęciem samej obudowy.
    Czy mógłby się ktoś ze mną podzielić wiedzą jak rozebrać tego laptopa, albo ma jakieś namiary na service manule bo niestety do tego modelu nie mogę niczego znaleźć?
    Na fotce zaznaczyłem obszar w którym coś trzyma.
    Robert
  • Moderator
    Witam ! Posyłam na PW inny model, ale być może Ci to pomoże w tym akurat przypadku... :D
  • Poziom 10  
    Niestety to jest zupełnie inna konstrukcja :(
    Mimo wszystko dziękuję za dobre chęci.
  • Moderator Projektowanie
    obejrzyj jeszcze raz dokładnie okolice pod klawiaturą, czasami jest jeszcze plastikowa zaślepka pod matrycą , a pod nią magiczne śrubki ;-)
    Wiem że to mało odkrywcze, ale czasami podejście do tematu na drugi dzień na spokojnie otwiera nowe horyzonty i nagle znajdujesz rozwiązanie ;-)
  • Poziom 21  
    Rozbieralem tez juz do naga gericoma ale innego ale mysle ze tu bedzie podobnie jak juz sciagniesz oslonke pod matryca i wymontujesz klawiature to powinies teraz sciagnac osolonke plastikowa tam gdzie jest touch pad teraz powinies moc odkrecic kilka srobe i wymontowac dvd itp jak juz to zrobisz musisz odkrecic srubki od plyty glownej (aaa jak chcesz dalej rozbierac to matryce tez musisz wykrecic) teraz wystarczy wyjac plyte glowna z obudowy (moze byc przykrecona z tylu tam gdzie sa srubki od trzymania kabli) no i chyba wsio :p. Bo raczej laptopa od spodu dvdka nie wyciagniesz ;p Pozdro

aaa i jeszcze jedna wazna sprawa rob to wszystko bardzo powoli i spokojnie :P ja mojego laptopa rozebralem do 0, wszystko na biurku w 2 dni bez zadnych schematow. jak to sie mowi powoli powoli bo sie rozpierdol*
  • Poziom 12  
    A czy czasem patrzac z boku na dvd nie ma srubki tuz za plastikowym panelem napedu? Ja w kilku modelach spotkalem sie z czyms takim...
  • Poziom 10  
    Teraz nie bardzo mogę, ale koło 14 będę się dalej męczyć z tym laptokiem.
    Przeglądając forum przypadkiem znalazłem fotkę, która pokazuje wnętrze kompa niestety z już wymontowanym dvd-romem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2840256#2840256
    Niestety żadna z rad nie dała rozwiązania.

Pod klawiaturą w zasadzie nie ma nic jest tylko kawał metalowej blachy. Żadnych zaślepek tam nie ma. Zastanawiam się czy może nie trzeba zdjąć całej górnej plastikowej maskownicy jednak ona jest zrobiona w całości z jednego kawałka, a śrub żadnych nie widać.
    To tak wygląda jakby była przykręcona od środka.
    Poza tym na załączonym wyżej obrazku komuś się udała ta sztuka bez zdejmowania górnej maskownicy(po bokach widać plastikowa ramkę a ona i górna maskownica jest zrobiona z jednego kawałka).
    Niestety nie jestem w stanie dojrzeć przy dvd jakiejkolwiek śrubki.

Jednak zastanawia mnie to, że on jest wsunięty jakby w taką kieszeń i jak się pomacha szufladą to jego obudowa się w tej kieszeni w miarę swobodnie porusza jakby nie był do niej przykręcony śrubami tylko siedział w jakiś zatrzaskach czy coś w tym stylu. Tak to wygląda jakby dało się go w całości wysunąć na zewnątrz.
    :arrow: TONI_2003 :D Kliknij aby powiększyć :!:

Dokleiłem jeszcze fotkę jak to wygląda od góry.
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej! Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 9  
    ja mam ten sam problem..plastikowa oslone, ktora widać na rysunku to odkręciłem (od strony portu równoległego są dwie śrubki), ale pod ta obudową jest jakas obudowa z blachy, która właśnie trzyma nad dvd romem i tego już nie wiem jak odkręcić:/ też już więcej śrubek nie mogę znaleźć..może ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 10  
    Udało mi się rozwiązać problem. Tak jak podejrzewałem przed zdjęciem obudowy należy wysunąć DVD-roma. Zdecydowanym ruchem trzeba go pociągnąć to wyjdzie jak się odkręci wszystkie śrubki on się już trzyma tylko ma złączu. Wymontowanie dvd-romu odsłania jeszcze jedną śrubę.