Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Smart Media 64 Mb do Olympusa - Card Error ...

bahamas 23 Gru 2006 01:29 3149 2
  • #1 23 Gru 2006 01:29
    bahamas
    Poziom 13  

Pozdrawiam ! Proszę o pomoc i jesli ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat kilka informacji. Zakupiłem niedawno 2 karty Smart Media (ciężko je dostać, ale jakoś się udało). Miałem zamiar używac ich w instrumencie CASIO i tu zaczęły się problemy... Po sformatowaniu kart w keyboardzie wszystko poszło OK i utworzył się folder CASIO_MD. Niestey p wlożeniu karty do czytnika USB i przekopiowaniu do niej plików midi karta nagle przestała funkcjonować na wyswietlaczu Casio widzę Error Format. Również w aparacie Olumpusa nie mogę jej sformatować i tak załatwiłem 2 karty ! Coś złego działo się zawsze po włożeniu karty do czytnika USB... Czy to windows xp jest winny ? Czy jakaś inna przyczyna. Wyczytałem gdzieś że można te karty przywrócić do życia w czytniku Olympusa ale trzeba te kart y wysłać do serwisu lub na allegro jest ktoś kto formatuje ponownie poprawnie Smart Media. Czy ktoś robił coś takiego u siebie w domu , czy jest jakiś prosty sposób na sformatowanie jej ponownie żeby była jak fabryczna ? Pozdrawiam
    Artur
    może ktoś pomoże to rozszyfrować... http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/8691/34448.html

0 2
  • #2 23 Gru 2006 07:53
    artur00
    Poziom 25  

Code:
    Never, ever, reformat your Olympus SmartMedia card on your PC. Likewise you should never, ever, delete pictures from the card on your PC or do anything that causes your PC to write to a SmartMedia card that is used in an Olympus camera. It is VERY likely that the PC will trash the card such that the Olympus cannot read it and cannot even re-format it. Blame Olympus for that one. If you do trash your SmartMedia card in this way then full instructions for repairing it (and adding Panoramic capability while you're at it) is at http://www.sallyandsteve.com

Z tego co ktoś wyżej napisał, nie jest zalecane formatowanie, wgrywanie, kasowanie danych przez komputer na karcie SM która jest używania przez aparat olympusa. Instrukcja jak odratować kartę jest pod www.sallyandsteve.com
    Pozdrawiam
    artur

0
  • #3 23 Gru 2006 11:10
    bahamas
    Poziom 13  

Dziękuję już znalazłem wcześniej tę stronę. Nie mogę odblokować na moim czytniku i domyślam się że problem leży po jego stronie ( muszę spróbować pracę z innym czytnikiem ) Walczę i nie poddaję się ! Artur

Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

Uwaga ! Przywróciłem format karcie smart media ! Bez problemu widzi ją teraz aparat Olympus mimo, że jeszcze kilka minut temu pisał CARD ERROR. Znalazłem w sieci program, który przywraca karcie zablokowanej elektronicznie format wymagany przez Olympusa ! Programik ten działa nie ze wszystkimi czytnikami SM, dlatego po 2 - godzinnych poszukiwaniach po sklepach komputerowych znalazłem wreszcie taki , który formatuje karty bez problemu ! Przy okazji odblokowałem karty pani z laboratorium fotograficznego KODAKA :) Jeśli macie problemy ze Smart Media piszcie na e-mail ! Pomogę !

1
  Szukaj w 5mln produktów