Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie awaryjne. Budowa systemu alarmowego.

23 Gru 2006 10:20 2198 6
  • Poziom 18  
    buduje system alarmowy do domu, znajduje sie w nim akumulator 12V 7Ah zelowy.
    Moje pytanie jest nastepujace jakim pradem moze byc ten akumulator ładowany cały czas?? chodzi o to zeby akumulator byl podladowywany cały czas bezpiecznym pradem... chyba ze ktos ma lepszy pomysł doładowywania na jakims ukaldzie lub aplikacji.......
    pozdrowienia , wszystkim wesolych swiat
  • Poziom 42  
    W instalacjach alarmowych powszechnie stosuje się transformatory sieciowe TS15/29 + mostek prostowniczy łączone bezpośrednio do akumulatora żelowego. Najprostszy możliwy zasilacz buforowy.
  • Poziom 18  
    ja myslalem raczej zeby dac tylko za trafem zasilajacym rezystor przez który bedzie ładowany akumulator bezpiecznym pradem(tzn bezpiecznym zeby mogl byc nawet ładnowany nim naładowany akumulator) chodzi mi o wartosc takiego pradu??

aku nie jest u mnie do zwykłego podtrzymania
    jest on jeszcze do zasilania 2ch silników 15W kazdy podczas wyłączenia zasilania. wyłaczenia zasilania moga wystapic tak jak w kazdym domu czasami 2-3razy w roku a czasami w ogole...
  • Poziom 42  
    Te silniki pracują stale?
  • Poziom 18  
    nie , uzywane sa do otwierania rygli
  • Poziom 42  
    No to zrób tak, jak napisałem - na pewno spełni swoje zadanie. To jest podpatrzone właśnie od instalatorów alarmów.